تداوم وزش تندباد در خوزستان
۵۴۲۴۳۷
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵
۵۴۲۰
مدیرکل هواشناسی خوزستان از تداوم پدیده تندباد در استان تا غروب امروز خبر داد.
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل هواشناسی خوزستان از تداوم پدیده تندباد در استان تا غروب امروز خبر داد.

‌کوروش بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - اظهار کرد: پیرو اطلاعیه‌ای که روز گذشته صادر کردیم، از‌بعداظهر تا غروب امروز شاهد وزش باد و تندباد هستیم و احتمال دارد سرعت وزش باد در برخی نقاط به 50 کیلومتر بر ساعت و با برخاستن گرد و غبار دید افقی نیز به 3 کیلومتر برسد.

وی ادامه داد: تندبادهای امروز به شدت روز گذشته نخواهد بود. این پدیده مانند دیروز بیشتر شهرهای جنوبی و غربی نظیر آبادان، خرمشهر، بستان، شادگان و همچنین اهواز را درگیر خواهد کرد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر سرعت وزش باد در اهواز 40 کیلومتر بر ساعت و دید افقی 5 کیلومتر است و احتمال دارد تا ساعات آینده دید افقی در اهواز همچنان کاهش یابد و به 3 کیلومتر نیز برسد.

بهادری با بیان اینکه طی روزهای آینده خلیج‌فارس مواج خواهد بود، عنوان کرد: از امروز  تا روز شنبه هفته آینده، روند کاهشی دما را خواهیم داشت و دمای هوای استان به طور میانگین بین 2 تا 4 درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. از روز شنبه نیز با استقرار الگوی تابستانه در کشور و به تبع آن افزایش دما احتمال دارد در برخی نقاط استان خوزستان دمای هوا به 50 درجه سانتیگراد برسد.

وی بیان کرد: در شبانه روز گذشته اهواز، شوش و هندیجان با 47 درجه سانتیگراد و ایذه با 17 درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان بودند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج