درخواست ماکرون از آمریکا در پی فرمان ترامپ
۵۴۲۸۵۲
۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
۶۸۷۸ 
رئیس‌جمهور فرانسه با انتشار پیامی از کارشناسان آمریکایی خواست تا برای کار بر روی تحولات آب‌وهوایی و همکاری با همکاران اروپایی خود به فرانسه بیایند.
خبرگزاری فارس: پس از موضع‌گیری اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا درباره توافق پاریس و تصمیم برای خروج آمریکا از این توافق،‌ «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه با انتشار پیامی تصویری از کارشناسان آمریکایی که در زمینه تغییرات اقلیمی فعالیت دارند، خواست تا به فرانسه بیایند.

ماکرون اعلام کرد: «من از شما دعوت می‌کنم که به فرانسه بیایید تا درباره تغییرات آب‌و‌هوایی با پژوهشگران فرانسوی و اروپایی کار کنید. چرا که در اینجا از شما استقبال می‌شود.»

رئیس جمهور فرانسه گفت که کاملا می‌داند رئیس‌جمهور آمریکا در این مورد و در زمینه بودجه‌ای که به این منظور لازم است چه تصمیمی گرفته است چرا که در مورد (اهمیت مسئله)‌ تردید دارد اما وی (ماکرون) در این زمینه تردیدی ندارد.

ماکرون در ادامه گفت که 2 پیام دارد:

نخست برای پژوهشگران فرانسوی و اروپایی مبنی بر اینکه بودجه لازم  و سرمایه‌گذاری چه در بخش عمومی و خصوصی به این منظور اختصاص خواهد یافت.

دوم: از پژوهشگران آمریکایی خواست تا به فرانسه بیایند. این کشور وطن آنهاست و فرانسه از نوآوری، افراد خلاق، فناوری‌های جدید و (انرژی‌های) تجدید‌پذیر استقبال می‌کند.

سران فرانسه، آلمان و ایتالیا ساعتی پس از اعلام تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج از توافق مقابله با تغییرات آب و هوایی و مذاکره مجدد در خصوص مفاد آن اعلام کردند که «بازمذاکره» ناممکن است.

ماکرون هم در این خصوص سخنرانی جداگانه‌ای داشت و گفت که ترامپ با این کارش به منافع کشورش و مردمش ضربه زد و در حق آینده کره زمین، مرتکب اشتباه شد.

ترامپ اعلام کرده که از توافق پاریس خارج می‌شود و برای بازگشت به همان توافق یا امضای توافقی جدید که به نفع کشورش باشد، با دیگران مذاکره می‌کند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج