تبلت آبی ویژه دلفین ها هم از راه رسید
۵۴۳۱۵۲
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
۳۲۹۲ 
در ابعاد ۲.۵ متر؛
محققان دانشگاه راکفلر و کالج هانتر در حال اجرای طرحی به منظور بررسی میزان هوش دلفین ها هستند. آنها می خواهند بدانند آیا دلفین ها تابدان حد باهوش هستند که قادر به استفاده از گوشی های هوشمند باشند.
خبرگزاری مهر: دانشمندان مدل خاصی از تبلت را طراحی کرده اند که از آنها می توان در زیر آب و به منظور بررسی و آزمایش هوش پستانداران دریایی و به خصوص دلفین ها استفاده کرد.
 
 در ابعاد ۲.۵ متر؛تبلت آبی ویژه دلفین ها هم از راه رسید

به نقل از دیجیتال ترندز، محققان دانشگاه راکفلر و کالج هانتر در حال اجرای طرحی به منظور بررسی میزان هوش دلفین ها هستند. آنها می خواهند بدانند آیا دلفین ها تابدان حد باهوش هستند که قادر به استفاده از گوشی های هوشمند باشند.

به منظور پاسخ به این سوال طرح مشترکی با همکاری این موسسات دانشگاهی و آکواریوم ملی بالتیمور آمریکا در حال اجراست که در اولین گام اجرای آن یک تبلت لمسی زیرآبی در ابعاد ۲.۵ متر طراحی شده که به این پستانداران دریایی امکان می دهد با استفاده از یک صفحه کلید و چند برنامه قابل درک برای دلفین ها از میان چند گزینه، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

این تبلت همراه با بلندگو، میکروفون و چند دوربین عرضه شده تا بررسی فعالیت های دلفین ها تسهیل شود. دانشمندان امیدوارند از این طریق پی بردن به ماهیت ذهن دلفین ها تسهیل شود. زیرا دلفین ها قابلیت یادگیری دارند و از این طریق می توان به آنها نحوه استفاده از ابزار گوناگون را آموخت.

یکی از برنامه های طراحی شده برای این تبلت بازی ساده ای است که کاربر برای برنده شده در آن باید بر روی موجوداتی که از چند چاله خارج می شوند ضربه بزنند  و یکی از دلفین ها به اجرای این بازی علاقه نشان داده است. انتظار می رود با اجرای برنامه های یاد شده قابلیت های ارتباطی و فهم دلفین ها بیشتر شود و در نهایت آنها بتوانند از وسایل ارتباطی پیشرفته تری استفاده کنند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج