آلمان، خواستار رفع تحریم قطر را شد
۵۴۶۶۸۳
۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۲
۹۷۶۱
وزیر خارجه آلمان پس از دیدار با همتای قطری خود، کشورهای عرب منطقه را به حل مسالمت آمیز بحران قطر فراخواند.
خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، آلمان ضمن درخواست برای افزایش تلاش های دیپلماتیک برای حل بحران قطر، از کشورهای عربی خواست تا به تحریم دوحه خاتمه داده و از تشدید تنش ها بپرهیزند.

در همین رابطه «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان، گفت: در همراهی با همکاران آمریکایی و حتی بیش از همه همکاران خود در سطح منطقه، باید راهی برای حل این مشکل به ویژه در راستای رفع تحریم های دریایی و هوایی پیدا کنیم. منظور مواد غذایی و بسیاری از اقلام دیگر است.

 در عین حال، «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر نیز که در آلمان به سر می برد، گفت: اقدامات اتخاذ شده علیه دوحه به مثابه نقض آشکار قوانین بین المللی و حقوق بشر است و نه تنها تاثیر مثبتی بر منطقه نخواهد داشت که بالعکس نتایج منفی نیز به بار خواهد آورد.

در عین حال، سخنگوی گابریل نیز از تلاش آلمان برای حل بحران قطر سخن گفت و تاکید کرد این کشور قصدی برای آنکه نقش واسطه اصلی را ایفا کند، ندارد.

گفتنی است عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر آغازگر تحریم و قطع روابط دیپلماتیک با قطر بودند و به تبع آن کشورهای وابسته نظیر دولت مستعفی یمن و لیبی نیز از این سیاست که به اتهام حمایت دوحه از تروریسم اعمال می شود، پیروی کردند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج