میهمانان «رهبری» غایبان افطاری «روحانی»
۵۴۸۰۰۹
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۴
۵۸۷۰ 
مراسم ضیافت افطاری رئیس جمهور با دانشجویان عصر امروز در حالی برگزار می‌شود که نمایندگان اتحادیه‌های دانشجویی یعنی افرادی که میهمانان اصلی در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب بودند، غایبان بزرگ این مراسم هستند.
خبرگزاری فارس: مراسم ضیافت افطاری رئیس جمهور با دانشجویان عصر امروز در حالی برگزار شد که نمایندگان اتحادیه‌های دانشجویی یعنی افرادی که میهمانان اصلی در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب بودند، غایبان بزرگ این مراسم بودند.

عدم دعوت از نمایندگان اتحادیه‌های دانشجویی در ضیافت افطار رئیس جمهور در حالی است که چند روز پیش آنها مراسم افطار را میهمان مقام معظم رهبری بودند و قبل از آن هم به مدت 2 ساعت به بیان مطالب، دغدغه‌ها و سخنان خود در محضر رهبر انقلاب پرداختند.

دعوت نشدن اتحادیه‌ها و تشکل‌های انقلابی به مراسم افطاری رئیس جمهور اعتراض آنها را نیز به دنبال داشت، البته این اولین باری نیست که نمایندگان تشکل‌های انقلابی نسبت به دعوت گزینشی دانشجویان به برنامه‌هایی که با حضور رئیس جمهور بوده اعتراض می‌کنند، در سال‌های گذشته هم اکثر برنامه‌های دانشجویی رئیس جمهور بدون حضور آنها برگزار شده است.

عدم دعوت از نمایندگان اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی انقلابی این شائبه را که رئیس‌جمهور طاقت شنیدن صدای مخالف و انتقاد منتقدان را ندارد قوت می‌بخشد، علی‌رغم اینکه وی بارها اعلام کرده برای شنیدن صدای منتقدان آماده است.

* رئیس جمهور همواره سعی کرده تا دانشجویان و تشکل‌های انقلابی را نادیده بگیرد

متین منتظمی دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و یکی از افرادی که هفته گذشته در دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری سخنرانی کرد، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در این خصوص گفت: متاسفانه رئیس جمهور درست برخلاف آنچه می‌گوید عمل می‌کند، وی بارها بر این مسئله تاکید کرده است که از نظرات منتقدان استفاده می‌کند ولی وقتی وقت عمل رسیده، منتقدان را نادیده گرفته یا الفاظ بسیار زشتی را به آنها نسبت داده است.

منتظمی افزود: آقایانی که از تریبون فرمایشی دم می‌زنند بهتر است یک سری به رئیس جمهور بزنند تا معنی درست تریبون فرمایشی را بدانند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخلاف مقام معظم رهبری که اهمیت بسیار زیادی به دانشجویان و جوانان انقلابی می‌دهند، رئیس جمهور همواره سعی کرده تا دانشجویان و تشکل‌های انقلابی را نادیده بگیرد.

منتظمی تصریح کرد: عدم دعوت از دانشجویان انقلابی در اینگونه برنامه‌ها و مخالفت با آنها نه تنها آنها را از طی کردن ادامه مسیر خود ناامید نمی‌کند بلکه باعث امیدواری بیشتر آنها خواهد شد.

* دعوت گزینشی دانشجویان در مراسم افطاری رئیس جمهور

ابوالفضل مظاهری دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان و یکی از افراد دیگری که در دیدار دانشجویان با مقام معظم رهبری سخنرانی کرد، نیز در گفت‌وگو با فارس ضمن انتقاد از چنین اقدامی گفت: روز گذشته از ما خواستند برای شرکت در مراسم افطاری رئیس جمهور اسامی نمایندگان خود را اعلام کنیم ولی امروز اعلام کردند به دلیل ناهماهنگی‌های بوجود آمده برای شما کارت صادر نشده است و نمی‌توانید در این مراسم حضور داشته باشید.

وی افزود: در مدتی که بنده به عنوان دبیر این اتحادیه فعالیت می‌کنم، از ما برای حضور در مراسم افطاری رئیس جمهور دعوت نشده است. آنچه برای ما اهمیت دارد بیان مطالبات دانشجویان به رئیس جمهور است که با این روال و دعوت‌های گزینشی چنین چیزی ممکن نیست.

مظاهری تصریح کرد: اینها ادعا داشتند که در مراسم دانشجویان با رهبر انقلاب دانشجویان بصورت گزینشی دعوت شدند، در صورتی که اینگونه نبود ولی حالا می‌بینیم خودشان دست به چنین اقدامی زده‌اند.

به گزارش فارس، اتحادیه و تشکل‌های دانشجویی انقلابی روزهای بسیار سختی را در دولت یازدهم سپری کردند، بارها با برگزاری برنامه‌ها و سخنرانی‌هایی که تدارک دیده بودند از طرف مسئولان دانشگاه مخالفت شد ولی همچنان با قدر تمام به کار خود ادامه دادند و به تعیبر رهبر معظم انقلاب « آتش به اختیار» عمل کردند.

یکی از مهمترین مطالبه‌های رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان این بود که برای غلبه دادن گفتمان انقلاب در دانشگاه‌‌ها تلاش کنند و وظایف مهمی را به تشکل‌های دانشجویی سپردند که مطمئنا اخم و روی برگردانی مسئولان دولتی نمی‌تواند زره‌ای آنها را برای تحقق این وظایف ناامید کند.
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1396/03/22
بله ولی نقد با تخریب فرق دارد آقایون و خانمهای دانشجو هر وقت معنای نقد رو فهمیدن اونوقت میتونن تو این مراسمها شرکت کنن
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1396/03/22
داداش فقط که شما نباید افطاری بخوری بقیه گروها هم حق دارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
بله. مثل طبقه محرومان و فقرا و کسانی که چشم امیدشان فقط به چندرغاز یارانه دوخته شده
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1396/03/22
زیر سایه رهبر عزیز باکی نداریم.انتظاری غیر از این هم از دولتی ها نداریم.
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1396/03/22
این چه طرز فکری است ؟
حالا که از سما دعوت نشده همه جمور انگ به رییس جمهور میزنید.
اگر شما دعوت می شدید ، همه چیز درست بود ؟
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1396/03/22
طلب دارن !!!!!
افطاری که زوری نیست
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1396/03/22
سر سفره افطار رهبری عزیز لذتی دیگر دارد.
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1396/03/22
خواهشا دست وردارید از اختلاف افکنی کمک کنید. انتقاد هم میکنید دلسوزانه باشد تا به دل بنشیند نه اینکه تنفر ایجاد کند.
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1396/03/22
ناراحت نباشن دانشجویان عزیز ، در عوض مهمون یمیزبان بهتر و مهربانتر بودند، منم آرزو داشتم تو همون مهمونی ساده رهبری باشم خوشبحالتون
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1396/03/22
خوب زیادیشون میشد دوجا مهمونی
Sweden
01:12 - 1396/03/22
شما پشت سر رهبر سنگر میگیرید و بدون توجه به انتخاب ملت حرمت میکنید همین صحبت ها را دقت کنید بوی نفاق میدهد
Iran, Islamic Republic of
02:07 - 1396/03/22
آقای روحانی اگه طاقت شنیدن صدای مخالفانش رو نداشت که 4 سال تمام که روزنامه ها و بعضیا تخریبش میکردن رو تماما پلمپ میکرد من جمله روزنامه جوان و کیهان و امثالهم ...
دوستان نمدونم از چی میسوزن ولی آقای روحانی قطعا برای این کارش دلیل داشته ✌
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1396/03/22
آه برای این دولت نقد شنیدن خیلی سخته
Sweden
02:37 - 1396/03/22
کسانی که ادب را رعایت نکنند باید همچنان روزه بمانند شاید
خدا هدایتشان کند
Iran, Islamic Republic of
03:42 - 1396/03/22
سلام رمضان کریم مسلمون دراین ماه باید رحیم عادل رعوف صادق وانسانیت داشته باشد بیایید اتحادخودمان نشان بدهیم وثابت بکنیم هیچ کس نمی تواند اسلام راخراب بکند ریس جمهورپیش قدم باش خداهست
Iran, Islamic Republic of
05:48 - 1396/03/22
متاسفانه این دولت هدفش ایجاد شکاف و تفرقه است
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1396/03/22
آقایون چرا برعکس رو نمی گن ،چرا دانشجویان اصلاح طلب به مهمانی دعوت نبودند ،
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1396/03/23
هى تو بدون نام ٢:٧. اگه روحانى تحمل انتقاد رو داشت ، به منتقداش لقب بى شناسنامه و بى سواد رو نمى داد اتفاقا بى سواد خودشه كه دكترى كه به قول خودش گرفته قلابى در نمى آمد
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1397/03/07
هر جائی نمیشه زوری رفت!؟ ،این جا رو رعایت کنید چون مهمون دعوت نشده...
United Arab Emirates
15:23 - 1397/03/09
البته آقای دکتر تعدادی دلقک ! ببخشید هنرمند را دعوت کرد که اونها هم تحریمش کردند !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج