نوار ابزار Android O رنگی می شود!
۵۴۸۲۰۲
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
۱۱۵۲
هنوز نسخه جدید اندروید Android O در اختیار عموم قرار نگرفته و در حالت Developer Preview است و همچنان در حال اعمال تغییرات و بروزرسانی های جدید است. به تازگی بروزرسانی جالبی داده است و نرم افزارهای پخش محتوای چند رسانه ای در قسمت Notification Bar رنگی می شوند!
وب سایت برسام: هنوز نسخه جدید اندروید Android O در اختیار عموم قرار نگرفته و در حالت Developer Preview است و همچنان در حال اعمال تغییرات و بروزرسانی های جدید است. به تازگی بروزرسانی جالبی داده است و نرم افزارهای پخش محتوای چند رسانه ای در قسمت Notification Bar رنگی می شوند!
 
 نوار ابزار Android O رنگی می شود!

نرم افزارهایی مانند Youtube و Spotify هنگام پخش موسیقی، در زمانی که بر روی Notification Bar هستند، به رنگ غالب تصویر Thumb موسیقی در می آیند. موسیقی پخش شده در Notif. همراه با تصویر و خواننده و اسم خواهد بود که در حالت پیش فرض بصورت رنگی هست.

شاید این گزینه برای همه کاربردی و مورد علاقه نباشد و از حالت رنگی روی نوار بالای موبایل استقبال نکنند. به همین دلیل این ویژگی را می توان در حالت Muted قرار داد. در این صورت نوتیف رنگی نخواهد بود. این ویژگی برای نرم افزارهای دیگر مانند  Google Play Music و حتی Chrome هم فعال است. مرورگر کروم زمانی که ویدئو یا موسیقی پخش می کند، به همین حالت در خواهد آمد.

با اینکه برخی نرم افزارها به دلیل ویژگی های مشخص خود شاید در حالت جدید مناسب نمایش داده نشوند، تغییراتی بصورت اختصاصی برای آنها اعمال شده است. به عنوان مثال، ارتفاق پیغام های روی نوار بالا در Youtube معمولا بلند هستند. به همین دلیل اضافه شدن اطلاعات بیشتر، ترکیب آنرا بهم خواهد ریخت. به همین دلیل پیغام Youtube در نوار ابزار بالا، زمانی که موسیقی پخش می کند، متفاوت تر از بقیه خواهد شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج