عنکبوت‌ها میلیون‌ها تن بیشتر از انسان‌ها گوشت می‌خورند!
۵۴۹۱۶۶
۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
۳۴۷۲ 
اگر شما از عنکبوت ها می ترسید این مقاله نمی تواند کمکی به شما بکند! اما باید بدانید که سیاره ی زمین همواره پر از انواع مختلف عنکبوت ها بوده است. دستکم بیش از ۴۵٫۰۰۰ نوع عنکبوت مختلف روی کره ی زمین زندگی می کنند و اگر وزن مجموع آن ها را حساب کنید به رقم سرسام آور ۲۵ میلیون تن خواهید رسید.
وبسایت روزیاتو - حسین علی پناهی: اگر شما از عنکبوت ها می ترسید این مقاله نمی تواند کمکی به شما بکند! اما باید بدانید که سیاره ی زمین همواره پر از انواع مختلف عنکبوت ها بوده است. دستکم بیش از ۴۵٫۰۰۰ نوع عنکبوت مختلف روی کره ی زمین زندگی می کنند و اگر وزن مجموع آن ها را حساب کنید به رقم سرسام آور ۲۵ میلیون تن خواهید رسید.
 
 عنکبوت‌ها میلیون‌ها تن بیشتر از انسان‌ها گوشت می‌خورند!
 
در برخی از نقاط این عنکبوت ها در مکان هایی با تراکم ۱٫۰۰۰ عدد در هر ۲٫۶ کیلومتر مربع زندگی می کنند و بر طبق مقاله ی تحقیقی که در مجله ی « The Science of Nature» به چاپ رسیده است ادعا شده که تمامی عنکبوت های روی زمین سالانه بین ۴۴۰ تا ۸۸۰ تن غذا در مقیاس متریک مصرف می کنند. غیرقابل باور است اما باید بدانید که عنکبوت ها سالیانه مقدار بسیار بیشتری از تمامی انسان ها گوشت می خورند.

عنکبوت‌ها میلیون‌ها تن بیشتر از انسان‌ها گوشت می‌خورند!
مگس ها بخش زیادی از رژیم غذایی عنکبوت ها را تشکیل می دهند.


آیا شما از جمله کسانی هستید که از عنکبوت می ترسید و باز دارید این مقاله را می خوانید؟! ما به شما هشدار داده بودیم!

آیا می دانید رقم های ۴۴۰ و ۸۸۰ میلیون تن چقدر بزرگ هستند؟! خب بگذارید کمی این ارقام را ساده تر بیان کنیم. ساختمان امپای استیت حدود ۳۶۵ هزار تن وزن دارد که در مقیاس متریک ۳۳۰٫۰۰۰ تن خواهد بود. از این رو عنکبوت ها سالانه به اندازه ی ۱٫۲۰۰ تا ۲٫۴۰۰ برابر وزن این ساختمان حشره، گیاه، خفاش، ماهی و مارمولک می خورند.

عنکبوت‌ها میلیون‌ها تن بیشتر از انسان‌ها گوشت می‌خورند!
عنکبوت ماهی گیر


آیا هنوز هم درک این ارقام برایتان سخت است؟!

دکتر کلاوس بیرک هوفر از دانشگاه لاند و دکتر مارتین نایفلر از دانشگاه بازل در این مقاله چنین گفته اند:” برای این که این مقدار را بیشتر درک کنید به موضوع زیر توجه کنید: تمامی انسان ها روی هم رفته سالانه حدود ۴۰۰ میلیون تن گوشت و ماهی مصرف می کنند و وال ها سالیانه ۲۸۰تا ۵۰۰ میلیون تن موجودات ریز دریایی می خورند در حالی که  این مقدار برای تمامی پرندگان دریایی جهان تنها ۷۰ میلیون تن ماهی و دیگر موجودات دریایی است”.

عنکبوت ها به تنهایی در جثه بسیار کوچک تر از هر کدام از این موجودات هستند اما تعداد زیادشان باعث شده که کوچکی اندازه ی بدنشان جبران شود. از لحاظ تاریخی بررسی تاثیر عنکبوت ها بر روی اکوسیستم های زمینی بسیار دشوار است زیرا این موجودات بسیار کوچک بوده و علاوه بر این موضع شب زی بوده و در میان گیاهان خود را مخفی می کنند.

عنکبوت‌ها میلیون‌ها تن بیشتر از انسان‌ها گوشت می‌خورند!

بیرک هوفر و نایفلر با استفاده از دو روش متفاوت و بر اساس مدل های متفاوت تعداد قربانیان سالانه ی عنکبوت ها را ارزیابی کرده اند و در نهایت دریافته اند که بیش از ۹۵ درصد شکارهای آنان در زیست گاه های گیاهی و جنگل ها رخ می دهد و عنکبوت های گوشتخوار در مناطق غیر شهری و به دور از انسان عملکرد بسیار بهتری در شکار داشته اند تا در محیط شهری و زمین های کشاورزی.

جالب این که عنکبوت ها نه تنها خود شکارچیان و گوشتخواران قهاری هستند بلکه خود نیز به عنوان غذا و طعمه مورد استفاده قرار می گیرند. بیش از ۱۰٫۰۰۰ گونه های شکارچی و انگل ها نیز تنها از عنکبوت ها تغذیه می کنند. علاوه بر این عنکبوت ها بخش بزرگی از رژیم غذایی بسیاری از پرندگان را تشکیل می دهند.

عنکبوت‌ها میلیون‌ها تن بیشتر از انسان‌ها گوشت می‌خورند!
زنی در مناطق روستایی کامبوج در حال خوردن عنکبوت سرخ شده که غذای لذیذی به شمار می آید.


نایفرر می گوید:” ما امیدواریم که این برآوردها و بزرگی آن ها باعث افزایش اطلاعات عمومی مردم شده و باعث شود که نقش جهان و مهم عنکبوت ها در شبکه های غذایی زمینی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج