سفیر قطر: دوستان واقعی مان را شناختیم
۵۵۰۶۴۳
۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸
۲۶۹۴
سفیر قطر در آنکارا اعلام کرد: پس از وقوع بحران دریافتیم چه کشورهایی، دوستان واقعی‌مان هستند.
خبرگزاری ایسنا: سفیر قطر در آنکارا اعلام کرد: پس از وقوع بحران دریافتیم چه کشورهایی، دوستان واقعی‌مان هستند.

 سالم بن مبارک آل شافی، سفیر قطر در آنکارا در گفت‌وگو با روزنامه حریت با اشاره به بحران دیپلماتیک قطر با کشورهای حوزه خلیج فارس و عربستان سعودی گفت: در حالی که کانال‌های ارتباطی قطر همواره باز بوده است، صبح یک روز زمانی که از خواب بیدار شدیم، مشاهده کردیم که برخی از کشورهای عربی این تصمیم را گرفته‌اند.

وی ادامه داد: در چنین ماه مبارکی انتظار نداشتیم که چنین حرکتی را علیه یک کشور مسلمان انجام دهند. این در حالی است که پادشاه عربستان همین دو ماه پیش به قطر سفر کرده و در آن سفر هیچ یک از موضوعاتی را که اکنون مطرح می‌کنند، اعلام نکرده بودند و و ما نیز هیچ اطلاعی از این مسائل نداشتیم.

سفیر قطر در آنکارا افزود: ما همواره در شورای همکاری خلیج فارس به دنبال یافتن راه‌حل‌ها بودیم. فکر می‌کنم مساله کشورمان به زودی در این شورا مطرح شود.

وی در ادامه اظهاراتش با قدردانی از حمایت ترکیه اعلام کرد: برای تامین محصولات شیر و لبنیات که نیاز روزانه و ملزم قطر است، میان وزارتخانه‌های قطر و ترکیه کمیسیونی تشکیل شده است. در حال حاضر محصولات لبنی ترکیه به قطر وارد می‌شود، در واقع این گونه محصولات از سوی عربستان سعودی وارد می‌شد اما اکنون به دلیل تحریم‌ها این روند قطع شده است.

او افزود: قطر کشور کوچکی نیست و هر آنچه که بخواهد می‌تواند از بازار دیگری تامین کند اما مساله این نیست. تحریم، روابط اجتماعی دو کشور را از بین برده است. مقامات ترکیه به ما گفتند که بازار ما متعلق به شماست و هرآنچه که می‌خواهید را آماده‌ایم به شما بدهیم.

چند روز گذشته مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه این کشور به قطر رفته و با مقامات این کشور از جمله تمیم بن حمد آل ثانی، امیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1396/03/26
پس ایران چی این همه کمک اززمین وهواوارسال موادغذایی چراهیچ اسمی ازایران نمی برندواین نشانه عمق عداوت اعراب باایران است
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1396/03/26
.... پس ایران این وسط چکارست
ساکت نشستین و ترکیه خیلی زود از فرصت استفاده کرد و بازارو به دست گرفت
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1396/03/26
جای تأسف هست که ایران با این همه امکانات ومواد غذایی بیخ گوشش نتونه کاری بکنه اونوقت قفسه علی قطر ازاجناس ترکیه در بشه ،پشت این ماجرا چی می‌تونه باشه!
Iran, Islamic Republic of
23:34 - 1396/03/26
آقا جان اونا از ایران تقاضایی و کمکی نمیخوان که ایران براشون کاری کنه. معلومه از ترکیه کمک میخوان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج