پیرترین بازیگر «هری پاتر» درگذشت
۵۵۱۱۱۹
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
۱۸۷۱ 
پیرترین بازیگر فیلم‌های «هری پاتر»، در سن 101 سالگی درگذشت.
خبرگزاری ایسنا: پیرترین بازیگر فیلم‌های «هری پاتر»، در سن 101 سالگی درگذشت.

 «میرر» نوشت: «سم بیزلی» بازیگری که در «هری پاتر و محفل ققنوس» نقش «پرفسور اِورارد» را ایفا کرده بود، در سن ۱۰۱ سالگی درگذشت.
 
پیرترین بازیگر «هری پاتر» درگذشت

«بیزلی» از هنرمندان باسابقه سینما و تئاتر بود که فعالیت هنری خود را از نوجوانی در دهه ۱۹۳۰ آغاز کرد. او سال ۱۹۴۳ در «هملت» و سال ۱۹۳۵ در اقتباسی از «رومئو و ژولیت» ایفای نقش کرد.

«سم بیزلی» بعد از شرکت در جنگ جهانی دوم، از کار هنری کناره‌گیری کرد و چند دهه بعدی را در مغازه آنتیک‌فروشی خود مشغول به کار شد.

او در سن ۷۵ سالگی به دنیای بازیگری بازگشت و در فیلم‌های سینمای و سریال‌هایی همچون «بریجت جونز»؛ «دکترها» و «جانی انگلیسی» هنرنمایی کرد.

سال ۲۰۰۷ بود که او نقش «پرفسور اِورارد» را در پنجمین قسمت هشت‌گانه «هری پاتر» برعهده گرفت و به عنوان یکی از اساتید مدرسه جادوگری «هاگوارتز» شناخته شد که پرتره‌ای از او روی دیوار اتاق «پرفسور دامبلدور» دیده می‌شد.

اقتباس سینمایی رمان‌های «هری پاتر» به قلم «جی. کی رولینگ» از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ در قالب هشت فیلم با بازی «دنیل رادکلیف» و «اما واتسون» به روی پرده رفت.

«هری پاتر و سنگ جادو»، «هری پاتر و تالار اسرار»، «هری پاتر و زندانی آزکابان»، «هری پاتر و جام آتش»، «هری پاتر و محفل ققنوس»، «هری پاتر و شاهزاده دورگه» و «هری پاتر و یادگاران مرگ - قسمت اول و دوم» در کل به فروشی بالغ بر هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار دست یافتند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج