بچه‌دار شدن مردگان سال‌ها پس از مرگ!
۵۵۱۸۳
۲۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۵
۵۸۴۶
استفاده از اسپرم مردگان برای بارور کردن تخمک در لقاح آزمایشگاهی با موانع اخلاقی از جمله تولد فرزندان بدون پدر روبرو است.
ایسنا: استفاده از اسپرم مردگان برای بارور کردن تخمک در لقاح آزمایشگاهی با موانع اخلاقی از جمله تولد فرزندان بدون پدر روبرو است.

درخواست برای بازیابی اسپرم پس از مرگ (PMSR)، طی چند دهه اخیر در برخی کشورهای جهان از جمله آمریکا روند رو به رشدی پیدا کرده، اما این مساله همچنان با چالش های اخلاقی مواجه است.

درخواست برای PMSR‌ توسط همسر یا والدین متوفی صورت می گیرد که پیش از بچه دار شدن، جان خود را از دست داده است و بسیاری از این درخواست ها به مرگ ناگهانی مرد مربوط می شود؛ همچنین برخی افراد به دلیل ابتلا به بیماری لاعلاج خواستار بازیابی اسپرم برای تولد فرزندشان پس از مرگ هستند.

در نبود رضایت نامه کتبی از سوی متوفی، بازیابی اسپرم بنا به درخواست همسر یا والدین فرد انجام می شود.

انجام PMSR‌ در بسیاری از کشورها مانند فرانسه و سوئد غیر قانونی است و در انگلیس تنها در صورت رضایت نامه کتبی متوفی این کار قابل انجام است.

بازیابی اسپرم پس از مرگ بدون رضایت متوفی، مشکلات بازیابی اسپرم از هر فرد متقاضی و به دنیا آمدن یک کودک با علم به نداشتن پدر از جمله مهمترین نگرانی های اخلاقی در این خصوص PMSR عنوان می شود.

تاکنون قانون مدونی برای بازیابی اسپرم پس از مرگ در آمریکا تصویب نشده است و در برخی از ایالت ها قوانین اهدای عضو پس از مرگ در مورد بازیابی اسپرم صدق می‌کند.

بر اساس مطالعه صورت گرفته توسط دانشگاه استنفورد از 9 موسسه فعال در این حوزه، بیش از 60 درصد این مراکز پروتکل مشخصی برای PMSR‌ نداشته و بر اساس قوانین خود عمل می کنند.

با این حال نتایج یک نظرسنجی در آمریکا نشان می دهد، حدود 85 درصد افراد مراجعه کننده به بانک اسپرم از بازیابی اسپرم پس از مرگ رضایت دارند و این مساله حتی در بین مردان دارای چند فرزند نیز دیده می‌شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1392/03/24
وای چه رومنتیک خدایی امریکان چه رومنتیکی داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۵
امرور تب رومانتیک گرفتی؟
احسان پ
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۵
.......................................
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج