توکلی: افراد یقه‌ سفید، دنبال جرائم می‌افتند
۵۵۳۸۷۱
۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱
۲۰۳۹
رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده ‌بان شفافیت و عدالت گفت: بیشترین افرادی که به دنبال جرائم می‌افتند افراد یقه‌ سفید و به نوعی جنتلمن و خوش آب و رنگ و مرفه هستند.
خبرگزاری تسنیم: احمد توکلی ظهر امروز در مراسم همایش استانی روز قشر بسیج اساتید که در دانشگاه کردستان برگزار شد، در مورد فساد سیاسی اظهار داشت: ساده‌ترین تعریف برای فساد، استفاده از قدرت عمومی برای مقاصد خصوصی است.

وی گفت: وقتی دستگاه‌های مسئول و متولی امر مبارزه با فساد، خودشان آلوده خواهند شد دیگر نمی‌توانند مقابله با پدیده فساد را داشته باشند.

رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد دیده ‌بان شفافیت و عدالت  تصریح کرد: وقتی افراد فاسد در مجرای تصمیم‌گیری نفوذ پیدا کنند پول و اموال را به نفع خودشان بالا خواهند برد.

وی گفت: بیشترین افرادی که به دنبال جرائم می‌افتند افراد یقه‌ سفید و به نوعی جنتلمن و خوش آب و رنگ و مرفه هستند و قربانیان آنها بیشتر کودکان کار و کودکان خیابانی، زنان تن فروش، افراد افسرده و سر خورده و زندان رفته‌های جامعه هستند.

توکلی با اشاره به اینکه اقتصاد نفتی مستعد برای پدیده فساد است، افزود: اقتصاد دولتی و رشد تمایلات اشرافی و رفاه‌طلبی در مسئولان از ریشه‌های ایجاد «فساد سیاسی» است.

فداکاری‌های شهید چمران همیشه در اذهان مردم مناطق کردستان ماندگار است

در ادامه این مراسم علی شکری با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران و تبریک روز قشر بسیج اساتید اظهار داشت: این روز به‌مناسبت 31 خردادماه سال 1361 که سالروز شهادت اسوه ایمان، جهاد و شهامت شهید مصطفی چمران است؛ بسیج اساتید به خود می‌بالد به نام این استاد برجسته مطرح شده است.

وی گفت: شهید چمران استادی بود که مجموعه اسوه‌های فداکاری در وجود وی بود و شیر بیشه‌نبرد، حامی کودکان و یتیمان جنوب لبنان، مردی سخت‌دل، کوشا و اشک و آه شب‌های ظلمانی بودند.

مسئول بسیج استاید استان کردستان تصریح کرد: امروز بسیج اساتید به خود می‌بالد در چنین روزی به نام این استاد برجسته که از دوران جوانی و نوجوانی همواره در عرصه‌های مختلف علمی و رزم حضوری فعال داشته از این شخصیت بزرگ یادی کند.

وی گفت: شهید چمران شاگرد واقعی مکتب حضرت علی(ع) و مالک اشتر کشور لبنان و حمزه کربلای کردستان و خوزستان بودند و فداکاری‌های این مرد عمل همچنان در اذهان مردم مناطق کردستان، پاوه و سردشت و مریوان ماندگار است.

شکری افزود: شهید چمران در زمان حیاتشان در تثبیت ارتش جمهوری اسلامی ایران بسیار تلاش کردند و امروز بر خود می‌بالیم که این روز به نام سبیج اساتید نام‌گذاری شده است.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از 28 نفر از اساتید بسیجی دانشگاه‌های استان تجلیل و قدردانی شد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج