الیویه آسایاس رییس هیات داوران لوکارنو شد
۵۵۷۹۸۸
۱۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
۱۳۵۰ 
یکی از خوش نقدترین کارگردانان اروپا در صدر هیاتی قرار گرفته که جوایز پلنگ طلایی لوکارنو را اهدا می کند.
خبرگزاری مهر: یکی از خوش نقدترین کارگردانان اروپا در صدر هیاتی قرار گرفته که جوایز پلنگ طلایی لوکارنو را اهدا می کند.

به نقل از هالیوود ریپورتر، الیویه آسایاس نویسنده و کارگردان فرانسوی به عنوان رییس هیات داوران بین المللی فستیوال فیلم لوکارنو در سوییس معرفی شده است.
 
الیویه آسایاس رییس هیات داوران لوکارنو شد

آسایاس در فیلم «ابرهای سیل ماریا» کریستن استوارت کارگردانی کرد که برای نقش آفرینی در این فیلم، استوارت به نخستین بازیگر زن آمریکایی تبدیل شد که موفق به دریافت جایزه سزار می شود. آسایاس اخیرا دوباره در فیلم «خریدار شخصی» با استوارت همکاری کرد که افتخار بهترین کارگردانی را برای او در فستیوال فیلم کن پارسال به ارمغان آورد.

او طی مسیر حرفه ای کاری اش با گستره ای گوناگون از بازیگران زن نقش اول کار کرده که از جمله آن ها می توان به امانوئل برت، مگی چونگ، ویرجینی لدوین و کانی نیلسن اشاره کرد.

آسایاس، در همراهی با هیات داوران بین المللی این فستیوال، برنده جایزه بزرگ لوکارنو را انتخاب خواهد کرد که پلنگ طلایی نام دارد. او همچنین مسئولیت انتخاب برنده جایزه ویژه هیات داوران و جوایز پلنگ بخش های بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مرد را بر عهده خواهد داشت.

یسری نصر الله کارگردان مصری رییس هیات داوران بخش «فیلمسازان حال» این فستیوال خواهد بود. علاوه بر این، سابین آزما بازیگر فرانسوی به عنوان رییس هیات داوران بخش «فیلمسازان فردا» لوکارنو انجام وظیفه می کند که به بهترین کارگردانان جدید این فستیوال جایزه می دهد.

هفتادمین سالگرد فستیوال فیلم لوکارنو کار خود را از روز دوم آگوست آغاز می کند و تا روز دوازدهم همین ماه ادامه خواهد داشت. لیست کامل فیلم های حاضر در فستیوال روز دوازدهم جولای اعلام خواهد شد.