برترين عکاسان سینمای ایران معرفی‌ شدند
۵۶۰۴۷۴
۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۵
۶۱۹۴ 
مراسم سومین جشن عکاسان سینمای ایران در باغ موزه قصر برگزار و طی آن از سحاب زریباف، مهدی دلخواسته و حمید جانی پور سه عکاس سینما تجلیل به عمل آمد.
خبرگزاری مهر: مراسم سومین جشن عکاسان سینمای ایران با حضور سینماگران و هنرمندانی چون محمدمهدی عسگرپور، فرهاد توحیدی، آتیلا پسیانی، کمال تبریزی، منوچهر شاهسواری، مهناز افشار، مصطفی زمانی، مازیار میری، همایون اسعدیان و... عصر امروز سه شنبه ۱۳ تیر ماه در باغ موزه قصر برگزار شد.

محسن کیایی بازیگر سینما اجرای این مراسم را برعهده داشت.

حافظ احمدی دبیر این جشن در ابتدای مراسم گفت: اعضای انجمن توانستند رکورد تعداد عکس های فیلم در یک سال را ارتقا بدهد.

احمدی در این مراسم بیان کرد: اعضای انجمن و شورای سیاستگذاری این جشن توانست با برپایی نمایشگاهی در خور توجه برای اولین بار طی سه دوره گذشته رکورد تعداد عکس های فیلم را به سطح ۶۰ عنوان عکاسی در یک سال گذشته برساند. همچنین باعث افتخار انجمن است که حامی عکاسانی است که علی رغم نداشتن عضویت در انجمن، ایشان را در جشن خود شریک کند که تعداد ۲۰ عنوان فیلم به این عزیزان تعلق دارد.

در این مراسم از اردشیر شریفی پیشکسوت عکاسی تجلیل شد. وی در سخنانی گفت: خوشحالم انجمن بعد از ۲۵ سال هنوز سرپاست. همچنین از فرامرز بیات دیگر پیشکسوت عکاسی سینما تجلیل شد که علی دهکردی برای این بخش روی صحنه رفت و از بیات تجلیل کرد.

این تجلیل توسط سروش صحت انجام شد و او به شوخی بیان کرد که صورتش زوایایی خوبی برای عکاسی دارد.

محسن کیایی با اشاره به صنوفی که با انجمن عکاسان سینما همکاری داشته اند، اعلام کرد: قرار است در این حوزه از تورج منصوری فیلمبردار سینما تجلیل شود و از فرهاد توحیدی و رضا مهاجر دعوت کرد تا این تجلیل را انجام دهند.

در خلال این جشن کلیپ هایی از گفتگوهایی درباره عکس ها و عکاسی فیلم ها پخش شد که از جمله اینها می توان به صحبت های فرشته طائرپور اشاره کرد.

در این جشن از فرشته طائرپور نیز به عنوان تهیه کننده تجلیل شد البته به دلیل حضور طائرپور در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان، فرزند وی این هدیه را دریافت کرد.

تجلیل بعدی به کمال تبریزی اختصاص داشت که توسط محمدمهدی عسگرپور انجام شد.

همایون اسعدیان دیگر کارگردانی بود که در این مراسم توسط آتیلا پسیانی و پانته آ پناهی ها مورد تجلیل قرار گرفت‌.

ویژگی این مراسم این بود که سخنرانی نداشت و کسانی که تجلیل از آنها صورت گرفت در ویدیوهایی درباره عکاسی و تصویر سخن می گفتند و این ویدیوها قبل از تجلیل هر یک از آنها برای حضار پخش می شد.

مهناز افشار بازیگر سینما نفر بعدی بود که توسط مازیار میری و حافظ احمدی تجلیل شد.

بازیگر بعدی مصطفی زمانی بود که توسط منوچهر شاهسواری و علی نیک رفتار مورد تجلیل قرار گرفت. شاهسواری در این مراسم درباره زمانی بیان کرد: او از جمله کسانی است که من اول صدایش را می شنوم و بعد نقش آفرینی اش را می بینم.

جایزه استعداد برتر برای عکاسان غیر انجمن به حمید جانی پور برای فیلم «نفس» تعلق گرفت.

جایزه بهترین عکاس پشت صحنه سینمای ایران به محمدمهدی دلخواسته برای فیلم «قاتل اهلی» رسید.

همچنین سحاب زریباف برای مجموعه عکس های فیلم «ایستاده در غبار» جایزه جشن انجمن عکاسان سینمای ایران را گرفت.

زریباف هم طی سخنان کوتاهی از مهدویان کارگردان «ایستاده در غبار» که در این مراسم حاضر بود تشکر کرد و گفت که مجموعه عکس هایش از فیلم «ایستاده در غبار» کامل ترین مجموعه عکس هایش است.

در این بخش مراسم صادق فرامرزی حامی مالی و معنوی برنامه نیز تجلیل شد.

در پایان این مراسم نیز حافظ احمدی از محسن کیایی تجلیل کرد و گفت که او عضو افتخاری این انجمن است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج