ترامپ: روسیه از حمایت‌ از ایران دست بردارد
۵۶۱۴۰۷
۱۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳
۷۵۳۰ 
رئیس‌جمهور آمریکا در ورشو یک سخنرانی ویژه برای مردم لهستان ترتیب داده است.
خبرگزاری  فارس: رئیس‌جمهور آمریکا پس از شرکت در کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی، برای مردم لهستان یک سخنرانی ویژه ترتیب داده است.

رئیس‌جمهور آمریکا در ورشو یک سخنرانی ویژه برای مردم لهستان ترتیب داده است.

دونالد ترامپ در ابتدا گفت که ما به کشور شما آمدیم که بگوییم آمریکا لهستان را دوست دارد. من این افتخار را داشتم که حمایت لهستانی‌تبارهای امریکا را در انتخابات 2016 آمریکا داشتم.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که کشورش آماده است که ارتباطاتش را در زمینه‌های مختلف از قبیل مسائل انرژی، اقتصادی و دفاعی با لهستان تقویت کند.

در حالی که اتحادیه اروپا با دولت راستگرای لهستان اختلاف دارد، ترامپ این کشور را «روح اروپا» و «نمونه‌ای از دفاع از تمدن» توصیف کرد.

وی با اشاره به جنگ جهانی دوم تاکید کرد که در روزهای تاریکی که شما (مردم لهستان) سرزمینتان را از دست دادید اما هیچ وقت غرورتان را از دست ندادید.

ترامپ در ادامه بر روابط تاریخی آمریکا و لهستان از زمان جنگ استقلال آمریکا تاکید کرد و گفت که این روابط و پیوندها امروز هم ادامه دارد.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه به بیان سلسله‌ای از حملاتی که به لهستان در طول تاریخ شده، از قبیل حملات آلمان نازی و اتحاد شوروی پرداخت.

وی در ادامه گفت که روابط فرا آتلانتیک بین آمریکا و اروپا، هیچ زمانی قویتر از حال حاضر نبوده است.

ترامپ تاکید کرد که در حال حاضر تهدیداتی در برابر شیوه زندگی غرب وجود دارد اما ما بر آنها فائق خواهیم شد.

او تصریح کرد که قاره اروپا دیگر با سایه کمونیسم روبرو نیست. اما در غرب، تهدیدات شدیدی برای امنیت ما و سبک زندگی ما وجود دارد، می‌بینید چه خبر است؟

رئیس‌جمهور امریکا گفت که شاهد حملات تروریستی یکی پس از دیگری بوده‌ایم اما ما این روند را متوقف خواهیم کرد.

او در ادامه باز هم به نشست ریاض و حضورش در نشست با رهبران کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت که در آن نشست بر لزوم مقابله با تروریسم و حمایت مالی آن تاکید کردیم.

ترامپ گفت که ما در حال مقابله با «تروریسم افراطی اسلامگرا» هستیم و اینکه، درهای آمریکا به روی تروریستها است.

وی که قرار است با همتای روس خود در آلمان دیدار کند، خطاب به مسکو گفت که ما از روسیه می‌خواهیم که اقداماتش ثبات زدایش در اوکراین و اروپا را متوقف کند و می‌خواهیم از حمایت از رژیمهایی سوریه و ایران دست بردارد و به جمع کشورهای مسئول بپیوندد.

رئیس‌جمهور آمریکا با تاکید بر اینکه رقبای ما محکوم به شکست هستند، ادامه داد که اگر ما فراموش نکنیم که چه کسانی هستیم، رقبای ما محکوم به شکست خواهند بود.

ترامپ تصریح کرد که ما در ایالات متحده فراموش نمی‌کنیم که چه کسانی هستیم و ملل اروپایی نیز فراموش نخواهند کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا باز هم درباره لزوم پرداخت هزینه‌های بیشتر دفاعی توسط اروپا و عضو ناتو صحبت کرد و مدعی شد که از زمان روی کار آمدن، پرداخت هزینه‌های اعضای ناتو، شروع شده است.

وی با تاکید بر اینکه اروپا باید برای امنیت خود بیشتر کار و هزینه کند، افزود که به همین دلیل است که داریم یکی از بهترین سامانه‌های دفاع موشکی را در لهستان مستقر می‌کنیم.

ترامپ با تقدیر از مواضع لهستان در قبال پرداخت هزینه‌های دفاعی، از دیگر کشورهای غربی خواست از این کشور بیاموزند.

وی تصریح کرد که تاریخ نشان داده است که دفاع از غرب، تنها مساله تجهیزات نیست، بلکه مسئله اراده است.

از نظر ترامپ، سوال بنیادین عصر ما این است که آیا غرب از خود اراده‌ای برای بقا دارد یا خیر.

رئیس‌جمهور آمریکا که در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری 2016 چند بار ناتو را «منسوخ» خوانده بود، از تعهد آمریکا به دفاع از اعضای ناتو سخن گفت.

وی خطاب به لهستان و دیگر کشورهای عضو ناتو گفت که او و دولت آمریکا «قاطعانه» از بند پنجم منشور ناتو (تعهد به دفاع جمعی) حمایت می‌کنند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1396/04/16
این دیوانه باز هم حرف مفت زد عقده ای. مگه کم داری احمق درد ایران بخوره تو سرت. آخه چیکار ایران داری مگه چه بلایی سرت اورده.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج