سگ موادیاب هم تحریم شد!
۵۶۷۷۱
۰۵ تير ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۲
۳۶۳۴
باید امروز از حقیقت مبارزه با مواد مخدر حرف بزنیم که در روز قیامت شرمنده شهدای راه مبارزه نشویم. من امروز به روح بلند شهدای مبارزه با مواد مخدر باید درود بفرستم و به درد شبهای جانبازان و آه و ناله خانواده شهدا و پدران و مادران شهدا سلام کنم.
خبرگزاری مهر: سردار احمدرضا رادان روز چهارشنبه در مراسم روز جهانی مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: باید امروز از حقیقت مبارزه با مواد مخدر حرف بزنیم که در روز قیامت شرمنده شهدای راه مبارزه نشویم. من امروز به روح بلند شهدای مبارزه با مواد مخدر باید درود بفرستم و به درد شبهای جانبازان و آه و ناله خانواده شهدا و پدران و مادران شهدا سلام کنم.
 
وی ادامه داد: 25 ژوئن سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر است و موضوع مبارزه مربوط به ایران و منطقه نیست. اولین انتظاری که در ذهن مردم بوجود می آید این است که با توجه به اینکه امروز سالروز جهانی است آیا عزم جهانی نیز وجود دارد؟، اما تاکنون این سئوال را نکرده ایم که تمامی کشورها عزم مبارزه دارند یا خیر. اگر اراده و عزم جهانی وجود داشت هنوز هم نباید می گفتیم که همسایه ما سهم بسزایی در تولید مواد مخدر دارد. اگر عزم جهانی داشتیم آیا جوانان ما به قهقرا می رفتند.
 
به گفته جانشین رئیس پلیس کشور، روز جهانی نیز به شعار تبدیل و همه دولت وظیفه مقابله را دارند تنها به دادن یک پیام بسنده می کنند. عجیب است امروز که تنها اعلام می شود که ایران بیش از 3 هزار و 700 شهید و بیش از 12 هزار جانباز تقدیم کرده است در حالیکه این به جز آسیبهای دیگری است که ما به علت وجود مواد مخدر متحمل می شویم.
 
رادان افزود: باید مسئولان و سفرای کشورهای خارجی توجه کنند که ایران در خط مبارزه شهدایی را تقدیم کرده است که تقدیم آنها فقط برای دفاع از کشورمان نبوده است بلکه این شهدا برای تمامیت تمام کشورهایی که در حاشیه این مواد قرار دارند، تقدیم شده اند.
 
جانشین رئیس پلیس کشور با بیان اینکه اگر ایران اراده نداشت، کشورهای اروپایی امروز باید جوانان معتادشان را از داخل خیابانها جمع می کردند، گفت: اگر ما اراده نداشتیم به جای اینکه امروز بیانیه بدهید باید به این فکر می‌کردید که چگونه از ورود مواد مخدر به کشورهایتان جلوگیری کنید.
 
وی با اشاره به وجود تعدادی جوان معتاد در کشور تصریح کرد: اگر امروز می بینید در ایران جوانی معتاد است به این دلیل است که وقتی ما مبارزه همه جانبه می کنیم در نتیجه قاچاقچیان نمی توانند بارشان را ترانزیت کنند به همین دلیل این بار در کشور ما نشست کرده و باعث اعتیاد جوانان می شود.
 
سردار رادان از سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی سئوال کرد اگر می گویید نقشی در راه مبارزه داشته‌اید، تاکنون چه میزان اقداماتی را انجام داده اید؟ چرا تا به حال سازمان ملل شاخص و سهمی در راه مبارزه تعیین نکرده است؟ حقیقت تلخ روز جهانی این است و نکته جالب این است که این مبارزه جهانی است، اما ایران تنها در خط مقدم حضور دارد و سهم ها مشخص نشده است.
 
جانشین رئیس پلیس کشور با اشاره به تحریمها تاکید کرد: برای کمک کردن به ما در تجهیزات اولیه نیز کوتاهی کرده و ما را محکوم به تحریم می کنند. ابتدایی ترین تجهیزات که سگ مواد یاب بوده تا برخی لوازم الکترونیکی و اپتیکی را به بهانه تحریم به ما واگذار نمی کنند اگرچه رزمندگان ما ثابت کردند در زمان تحریمها پویاتر اقدام می کنند. ما ثابت کردیم اگر می خواستیم صبر کنیم تا حق السهم ها برسد امروز یک خاکریز هم برای مقابله نداشتیم.
 
وی بیان کرد: ما هزاران دلار را برای انسداد مرز خرج کرده ایم و برای مبارزه جان و مالمان را فدا می‌کنیم، اما کشورهای دیگر بسیار کم در این عرصه فعالیت می کنند. این چه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است که چشمانتان را بسته اید. در همسایگی ما افغانستان، همچنان بیشترین مواد مخدر کشت می‌شود و به آنها پیام می دهند که با ما کاری نداشته باشیم و بروید مواد مخدر بکارید.
 
رادان افزود: ما امروز معنی جنگ، سیاست و مبارزه را می فهمیم چراکه خودشان که به بهانه مبارزه با طالبان و نه مواد مخدر آمده بودند امروز با طالبان مذاکره می کنند.
 
جانشین پلیس کشور تصریح کرد: در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، جهان شرمنده مبارزه ایران و رزمندگان ما است. ما با وجود کمبودها امروز مصمم‌تر از گذشته و با سومین تهدید جهانی مقابله می کنیم کشف 500 تن مواد مخدر در سال گذشته و اهدای 20 شهید در راه مبارزه و کشف 115 تن مواد مخدر در 93 روز خود گواه عزم ایران است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج