تکذیب شایعه کمک تسلیحاتی روسیه به طالبان
۵۷۱۹۴۶
۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۷
۱۱۴۳۵ 
وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که فیلم های منتشر شده از تسلیحات روسی در دست طالبان ساختگی بوده و مسکو کمک تسلیحاتی به طالبان ندارد.
خبرگزاری مهر: به نقل از تاس، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای هرگونه مشارکت این کشور در تامین سلاح مورد نیاز طالبان را رد کرده و چنین ادعایی از سوی رسانه های غربی را بی اساس خواند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه که به همین مناسبت صادر شده آمده است: این (سلاح ها) به هیچ عنوان مهر سازنده نداشته و شماره سریال های آنها مخدوش شده است. به علاوه سلاح های نشان داده شده متداول هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: همانطور که می دانیم، چنین نمونه تسلیحاتی تنها در روسیه ساخته نمی شوند بلکه در دیگر کشورها به خصوص شرق اروپا نیز ساخته شده و آمریکایی ها این تسلیحات را در جریان جنگ سال ۲۰۰۰ به افغانستان آوردند.

وزیر خارجه روسیه نیز در واکنشی دیگر با اشاره به حمله اخیر طالبان به یک پایگاه نظامی محل استقرار گارد امنیت ملی افغانستان در ایالت هلمند، گفت که تروریست ها با خود سلاح آمریکایی به همراه داشته اند.

گفتنی است شبکه تلویزیونی سی ان ان، ویدئوهایی از آنچه این شبکه نیروهای طالبان می خواند منتشر کرده است که شبه نظامیان طالبان در حال تمیز کردن تسلیحات ساخت روسیه خود هستند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج