طنز؛ پیچیدن نسخه کابینه
۵۷۲۱۲۶
۰۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
۸۳۱۷ 
شهاب پاک نگر در ضمیمه طنز روزنامه قانون نوشت؛

ما هرچقدر سعی کردیم غیرمستقیم به رییس‌جمهور بگوییم چه کسانی را برای کابینه انتخاب کند، ایشان گوشش بدهکار نبود و ساز خودش را می‌زد (اصلا بی‌خود نیست که می‌گویند کنسرت عامل نابودی است). چون می‌دانیم آقای روحانی این مطلب را با دقت می‌خواند، بخشی از لیست فراجناحی مدنظرمان را منتشر می‌کنیم:

وزارت ورزش و جوانان: حوزه ورزش را که کی‌روش می‌گرداند. در کابینه جدید باید کسی وزیر ورزش و جوانان باشد که به امور جوانان بپردازد. پیشنهاد ما برای این وزارتخانه جناب آقای خاوری است که در عمل نشان دادند تفریحات مورد انتظار جوانان چیست. البته یک تخلف مالی جزيی هم داشتند که وقتی برگشتند، قول می‌دهند دیگر تکرار نشود.

وزارت امورخارجه: این وزارتخانه نیازمند کسی است که هم در عرصه‌های بین‌المللی شناخته شده باشد و هم مسلط به زبان انگلیسی باشد. گزینه اول و آخر ما برای تصدی این کرسی کلیدی در دولت، جناب آقای رضا پرستش، بدل مسی است.

سازمان محیط زیست: کسی باید سکان‌دار این سازمان بشود که محیط‌زیست را با پوست و گوشتش درک کند. ما برای این سمت جناب آقای رحیم مشايی را پیشنهاد می‌دهیم که خودشان جزيی از طبیعت هستند. درضمن چون هیچ جناح سیاسی‌ای مسئولیت ایشان را قبول نمی‌کند، کاملا فراجناحی محسوب می‌شوند.

مرکز آمار ایران: اولا اینکه خودمان می‌دانیم این مرکز زیرمجموعه سازمان برنامه است، پس اطلاعات‌تان را به رخ ما نکشید. ثانیا اینکه ریاست این مرکز باید برعهده کسی باشد که متخصص در تحلیل اعداد و ارقام باشد. حدس شما کاملا درست است، هیچ کس به جز استاد رائفی‌پور لیاقت مدیریت این مرکز را ندارد.

معاون علمی و فناوری: دیگر وقت آزمون و خطا گذشته است. کسی باید این معاونت را به عهده بگیرد که با مفاهیم علمی آشنایی کامل داشته باشد. گزینه ما برای این سمت جناب آقای ابراهیم فیاض است. همین چند وقت پیش که آقای فیاض در صداوسیما اعلام کردند که مریم میرزاخانی کاری نکرده است و چندین نفر در ایران هستند که فرمول‌های مهم‌تری را کشف کرده‌اند، متوجه شدیم برای همین سمت ساخته شده‌اند.

بانک مرکزی: هر روز اخبار تايید نشده‌ای از ورشکستگی بانک‌ها و موسسات مالی منتشر می‌شود. ریاست بانک مرکزی باید در دست کسی باشد که هم سابقه مدیریتی زیادی داشته باشد هم در بند مادیات نباشد. با این اوصاف جناب آقای عباس جدیدی بهترین گزینه برای سکان‌داری این جایگاه است و قطعا می‌تواند با تکنیک‌های منحصر به فرد وصول مطالبات معوق، بانک‌های کشور را از این وضع فلاکت بار نجات بدهد.

سخنگوی دولت: در این دولت، آقای روحانی بیشتر از همه چیز به یک صدای رسا نیاز دارد، شخصی که حتی اگر بلندگوها هم قطع بشود باز صدای دولت را با استفاده از تمام ریزه‌کاری‌های ادبیات غنی فارسی به گوش مردم برساند. با این شرح وظایف ما جناب آقای کواکبیان را برای این سمت پیشنهاد می‌دهیم.

معاون امور زنان: این معاونت همیشه در دولت نقش دکور را داشته و الان وقت آن رسیده است که شخصی این جایگاه را کسب کند که واقعا با تمام مشکلات و دغدغه‌های زنان آشنا باشد. ما پس از بررسی‌های فراوان جناب آقای دکتر ا...کرم را برای تحول این جایگاه پیشنهاد می‌دهیم. تصمیم بموقع ایشان در خصوص عدم حضور زنان در ورزشگاه و سایر موارد مشابه، مواردی نیست که به سادگی بتوان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد.

وزارت فرهنگ و ارشاد: هر چه خواستیم کابینه را فراجناحی بچینیم نشد که نشد. بالاخره مجبوریم از رجال سیاسی هم به این لیست اضافه کنیم. به نظر ما، در حال حاضر فقط یک نفر است که می‌تواند فرهنگ و هنر را نجات دهد. جناب آقای تتلو این روزها در کنار آثار فاخر هنری، به ارشاد هم می‌پردازند. پس رییس‌جمهور نباید در این انتخاب، لحظه‌ای درنگ کند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1396/05/05
بامزه بود خخخخ
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1396/05/06
فعلا که کابینه فراجناحی باید عضو 24 میلیون نفر باشه. ببینیم که چی کار می کنند.
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1396/05/06
چرا روحانی رو مسخره میکنی مزدور؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج