موبایل خود را هر روز بشوئید!
۵۷۷۹
۰۴ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۳
۱۲۸۷۶
همه آلودگی های همراه شما
محققان دریافته‌اند که تلفن‌های همراه 18 برابر بیشتر از مدفوع انسان حاوی باکتری‌های ئی‌کولای و استافیلوکوک هستند. هر دو روز یک بار تلفن همراه خود را با یک ضد‌عفونی‌کننده تمیز کنید.
برترین مجله اینترنتی ایرانکیف‌دستی یکی از مهم‌ترین وسایلی است که خانم‌ها از آن برای حمل اشیاء مورد نیاز خود استفاده می‌کنند. کیف زنانه نه‌تنها جنبه مد و زیبایی دارد، بلکه فضای کیسه‌مانند و جیب‌های آن برای قرار دادن وسایل گوناگون، بسیار کاربردی و مفید است. کیف‌های زنانه اشکال، مدل‌ها و اندازه‌های متنوعی دارند و با هر سلیقه‌ای جور در می‌آیند. با این وجود حتی چیزی به سادگی یک کیف زنانه هم می‌تواند عامل انتقال باکتری و قارچ باشد. در ادامه با وسایلی که سلامتی شما را به خطر می‌اندازند، آشنا می‌شوید.عینک طبی: لایه‌های آلودگی و دیگر ذراتی که روی عینک شما می‌نشینند، آن را کثیف و مستعد رشد باکتری می‌کنند. عینک خود را هر شب با استفاده از پارچه و یک محلول الکلی تمیز کنید.برس: برس‌های آرایشی و برس مو نیز به مرور زمان و پس از استفاده آلوده می‌شوند. سعی کنید تمام برس‌های خود را پس از هر بار استفاده تمیز کنید، چون آنها عرق بدن و سلول‌های مرده پوست را به خود جذب می‌کنند.تلفن همراه: محققان دریافته‌اند که تلفن‌های همراه 18 برابر بیشتر از مدفوع انسان حاوی باکتری‌های ئی‌کولای و استافیلوکوک هستند. هر دو روز یک بار تلفن همراه خود را با یک ضد‌عفونی‌کننده تمیز کنید.

پول: بله، بوی پول شما را مسموم نمی‌کند، اما شما که نمی‌دانید این سکه‌ها و اسکناس‌ها قبل از اینکه به دست شما برسند کجا بوده‌اند. بر اساس تحقیقاتی که بر روی پول‌های تصادفا جمع‌آوری شده از دست فروشان، مغازه‌داران و عابران پیاده انجام شده، آنها به گونه‌های کشنده‌ای از باکتری‌ها آلوده هستند. این باکتری‌ها می‌توانند شما را به بیماری‌های شدید و خطرناک گوارشی و تنفسی مبتلا کنند. بهترین راه این است که بعد از تماس با پول و قبل از صرف غذا دست‌های خود را بشوئید.لوازم آرایش: اگر لوازم آرایش شما در تماس با رطوبت باشند، به محیط رشد باکتری‌ها تبدیل می‌شوند. این باکتری‌ها در صورت تماس با پوست شما عفونت ایجاد می‌کنند. از لوازم آرایش خود بیشتر از 6 تا 8 ماه استفاده نکنید. رژ‌لب‌هایی را که در یا سرپوش آنها شکسته است، دور بیندازید.کیف‌دستی: شما کیف خود را هر جا که می‌روید با خودتان می‌برید. زمین، پیشخوان مغازه، صندلی و دیگر سطوح همگی محیط‌های رشد باکتری هستند که با کیف شما تماس پیدا می‌کنند. سعی کنید تا جایی که ممکن است کیف خود را روی سطوح تمیز بگذارید. هفته‌ای یک بار با استفاده از آب و مواد ضد‌عفونی‌کننده کیف خود را تمیز کنید.

کیف‌دستی چیزی است که آن را همه‌جا همراه خود می‌برید و تقریبا عضوی از بدن شماست که کمک می‌کند تمام لوازم مورد نیازتان را با خود حمل کنید. با کمی توجه و مراقبت می‌توانید از عفونت‌هایی که کیف شما مسبب آن است پیشگیری کنید.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:1
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج