کاهش میانگین سنی وزرای پیشنهادی
۵۷۹۷۱۵
۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
۵۲۹۱
بررسی آماری کابینه پیشنهادی دوازدهم به مجلس‌شورای‌اسلامی، نشان می‎دهد که میانگین سن وزرای این کابینه کاهش پیدا کرده و متولدین تهران بیشترین سهم را از این کابینه دارند.
خبرآنلاین: بررسی آماری کابینه پیشنهادی دوازدهم به مجلس‌شورای‌اسلامی، نشان می‎دهد که میانگین سن وزرای این کابینه کاهش پیدا کرده و متولدین تهران بیشترین سهم را از این کابینه دارند.

کابینه یازدهم که تشکیل شد خیلی‌ها صدایشان درآمد که این کابینه پیر است و از حضور جوانان بی‌بهره. کابینه ای که با میانگین سنی 61.3 انتقادهای زیادی را متوجه دولت اوا حسن روحانی کرد. اما این بار رییس جمهور با شنیدن این انتقادها تصمیم گرفته با میانگین سنی 58.2 ، دست به جوان تر کردن کابینه بزند.

بیژن زنگنه وزیر پیشنهادی نفت با 65 سال سن مسن‎ترین و محمودجواد آذری‌جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات 36 ساله جوان ترین وزرای پیشنهادی هستند.

هرچند هنوز اعضای این کابینه پیشنهادی برای گرفتن رای اعتماد راهی بهارستان نشده و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم معرفی نشده است و باید برای تخمین سنی کابینه دوازدهم منتظر ماند. مضاف بر اینکه به گفته حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور برای تعیین میانگین سنی کابینه باید منتظر معرفی معاونین رئیس جمهور نیز ماند.

یکی دیگر از نکات مورد توجه وزرای پیشنهادی محل تولد آنهاست؛ به نظر این بار سهم متولدین تهران بیشتر از دیگر شهرهاست و بعد از آن خراسانی ها رتبه دوم را به خود اختصاص داده اند.

سن و شهر محل تولد وزرای پیشنهادی حسن روحانی را برای تشکیل کابینه دوازدهم در زیر می‌خوانید؛
 
کاهش میانگین سنی وزرای پیشنهادی 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج