وزیر پیشنهادی علوم یکشنبه معرفی می شود
۵۷۹۸۵۸
۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
۹۰۱۴
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی،گفت: بر اساس صحبت های انجام شده با آقای محمود واعظی مقرر شد که نفر پیشنهادی کابینه دوازدهم برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یکشنبه هفته آینده به مجلس معرفی شود.
خبرگزاری ایرنا: سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی،گفت: بر اساس صحبت های انجام شده با آقای محمود واعظی مقرر شد که نفر پیشنهادی کابینه دوازدهم برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یکشنبه هفته آینده به مجلس معرفی شود.
 
«بهروز نعمتی» در پاسخ به این سوال که رای اعتماد به وزرای پیشنهادی چگونه خواهد بود،گفت: سوابق افرادی که برای وزارت خانه ها معرفی شده اند باید بررسی شود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز باید برای رای دادن به حجت شرعی برسند.
 
سخنگوی هیات رئیسه مجلس ادامه داد: تجربه هم این گونه بوده که برخی از وزرای پیشنهادی رای آورده اند و برخی هم نتوانسته اند به دولت بپیوندند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی از روز سه شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلیمن حسن روحانی رئیس جمهوری آغاز خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه رئیس جمهوری باید برای دفاع از افراد پیشنهادی خود ر مجلس حاضر شود ،گفت: از سه شنبه گذشته نیز فراکسیون ها و کمیسیون ها بررسی صلاحیت وزرا را آغاز کرده اند.
 
عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: فکر می کنم بررسی صلاحیت وزرا چهار روز و بدون تعطیلی، در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در مجلس انجام شود و اگر روز پنج شنبه بررسی ها تمام نشد نمایندگان باید روز شنبه نیز جلسه علنی داشته باشند.
 
نعمتی همچنین درباره تصمیم مجلس برای لایحه تفکیک وزارتخانه ها نیز اظهار داشت: این لایحه در نوبت بررسی است و هر وقت زمان آن فرا برسد نمایندگان آنرا بررسی و نظر خد را اعلام خواهند کرد.
 
وی افزود: به شخصه با تفکیک برخی وزارتخانه ها مخالفم، اما منطق می گوید که باید برخی از وزارتخانه های حجیم، تفکیک شده و تغییراتی در آنها ایجاد شود.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری روز سه شنبه اسامی 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم (به جز وزیر علوم، تحقیقات و فناوری) را به مجلس شورای اسلامی ارایه کرد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج