انصاری: کابینه پیشنهادی «روحانی» مثبت است
۵۸۰۲۹۷
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۸
۶۳۷۲ 
عضو فراکسیون امید با تاکید بر اینکه کابینه باید کارآمد و همسو با رئیس‌جمهور باشد،‌ گفت: اجزای تیم اقتصادی دولت باید تمرکز و هماهنگی کافی در این باره داشته باشند.
خبرگزاری فارس: رضا انصاری نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ضمن ارزیابی مثبت از وزرای پیشنهادی از سوی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برای دولت دوازدهم گفت: فراکسیون امید از فردا جلساتی با گزینه‌های پینشهادی خواهد داشت تا برنامه‌های خود را به اعضا ارائه دهند و مورد ارزیابی قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه کمیته‌های تخصصی تشکیل شده در فراکسیون امید گزارش‌هایی درباره تک‌تک وزرای پیشنهادی ارائه خواهند داد، اظهار داشت: اعضای فراکسیون پس از قرائت گزارش‌ها اظهار نظر خواهند کرد و این مبنای کلی برای اعضای فراکسیون امید در رای اعتماد به گزینه‌های پیشنهادی است؛‌ البته هر یک از اعضا ممکن است نسبت به هرکدام از وزرای پیشنهادی نظراتی داشته باشد.

انصاری با تاکید بر اینکه کابینه باید کارآمد، انقلابی و همسو با برنامه‌های رئیس‌جمهور باشد،‌ گفت: کابینه‌‌ آینده باید قادر باشد مسائل کشور را از جمله در حوزه اقتصاد و بویژه مشکل اشتغال حل کند، از این رو اجزای تیم اقتصادی دولت باید تمرکز و هماهنگی کافی در این باره داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود فقدان تفکر روشن برای وزیر پیشنهادی اقتصاد را به رغم تجارت خوب وی در عرصه‌های مدیریتی، نقطه ضعف خواند و افزود: باید برای ما روشن شود که ایشان چگونه می‌خواهد معضلات اقتصادی کشور را حل کند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از دغدغه نمایندگان مجلس به ویژه اعضای فراکسیون امید نسبت به همسو بودن تیم اقتصادی دولت سخن گفت و تصریح کرد: نزدیک بودن به رئیس‌جمهور و سوابق پیشین مدیریتی از جمله نقاط قوت وزیر پیشنهادی صنعت،‌ معدن و تجارت است اما ایشان تجربه اجرایی در این وزاتخانه ندارد و مشخص نیست که چه برنامه‌ای برای برون رفت صنایع کشور از رکود و رقابتی کردن حوزه صنعت در عرصه بین‌الملل و افزایش صادرات دارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج