تبليغ آژانس‌هاي مسافرتي براي بيگانگان
۵۸۰۴
۰۳ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۴
۱۳۳۷۶ 
پرونده روي ميز كميسيون اصل 90 مجلس
اسداللهي از بررسي پرونده 'تبليغات' آژانس‌هاي مسافرتي براي 'بيگانگان' در كميسيون اصل 90 خبر داد و از تبليغ جاذبه‌هاي گردشگري بيگانگان توسط آژانس‌ها انتقاد كرد.
اسداللهي از بررسي پرونده 'تبليغات' آژانس‌هاي مسافرتي براي 'بيگانگان' در كميسيون اصل 90 خبر داد و از تبليغ جاذبه‌هاي گردشگري بيگانگان توسط آژانس‌ها انتقاد كرد.

غلامرضا اسداللهي نماينده مردم تربت جام و عضو كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تشكيل پرونده براي برخي آژانس‌هاي مسافرتي گفت: در كشور ما برخي مسائل خيلي براي مردم قابل پذيرش نيست، از جمله اقداماتي كه برخي آژانس‌هاي مسافرتي انجام مي‌دهند.

وي افزود: برخي آژانس‌هاي مسافرتي براي برخي كشورهاي بيگانه تبليغات انجام داده و تعدادي از مردم كشورمان را علي‌رغم وجود جاذبه‌هاي گردشگري فراوان به خارج از كشور اعزام مي‌كنند؛ اين در حالي است كه آنها مي‌توانند بازديد از جاذبه‌هاي گردشگري كشورمان را برنامه‌ريزي و تورهايي براي اين مسئله مهيا كنند.

عضو كميسيون اصل 90 مجلس تصريح كرد: به طور كل هم آنچه كه آژانس‌هاي مسافرتي در رابطه با برنامه‌هاي تورهاي مسافرتي خود به مردم وعده مي‌دهند، منطبق با آنچه كه گردشگران ايراني در خارج از كشور مشاهده مي‌كنند، نيست.

اسدالهي ادامه داد: در مورد امكانات رفاهي، غذا و مكان‌هاي تفريحي هم نوعاً افرادي كه هزينه كرده و با اين تورها به مسافرت و تفريح در خارج از كشور رفته‌اند، پس از بازگشت به وطن از اين آژانس‌هاي مسافرتي گله‌مند بوده‌اند.

وي خاطرنشان كرد: در همين راستا از مدت‌ها قبل شكوائيه‌هايي در اين رابطه در كميسيون اصل 90 مطرح شده و پرونده‌هاي اين شكوائيه‌ها نيز هم اكنون در كميسيون در حال بررسي است.

عضو كميسيون اصل 90 مجلس در ادامه اين گفت‌وگو اظهار داشت: كميسيون به دنبال اين است كه آژانس‌هاي مسافرتي بيشتر روي قابليت‌هاي گردشگري كشورمان فعاليت كنند؛ كشورمان به لحاظ جاذبه‌هاي گردشگري جزء 10 كشور برتر جهان است و آژانس‌هاي مسافرتي مي‌توانند روي جاذبه‌هاي گردشگري كشورمان برنامه‌ريزي كنند.

اسدالهي اضافه كرد: آژانس‌هاي مسافرتي اگر روي كشورهاي ديگري هم تبليغ مي‌كنند، بايد به اندازه همان كشورها و آنچه كه دارند،‌ تبليغات انجام دهند و بايد به وعده‌هايي كه به مسافران قبل از انجام سفر مي‌دهند، از همه لحاظ پايبند باشند.

وي در پايان خواستار ساماندهي آژانس‌هاي مسافرتي و ساماندهي و درجه‌بندي آژانس‌ها نسبت به نوع خدماتي كه مي‌دهند، شد.

منبع: فارس

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج