میراث بولت؛ هر کاری با تلاش سخت ممکن است
۵۸۲۲۲۴
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
۸۷۰۵ 
یوسین بولت سریع ترین مرد جهان در مورد میراث ماندگار خود بعد از خداحافظی از میادین دوومیدانی جهان گفت: من با تلاش سخت ثابت کردم هر کاری ممکن است.
خبرگزاری ایرنا: این دونده جامائیکایی در آخرین مسابقه خود در روز یکشنبه در دوی امدادی 4 در 100 متر شرکت کرد، اما دچار مصدومیت شد و نتوانست دوران پرشکوه خود را با یک قهرمانی دیگر به پایان برساند.
 
بولت قبلا اعلام کرده بود رقابت های قهرمانی دوومیدانی جهان 2017 درلندن آخرین حضور او در میادین مسابقات خواهد بود. او بعد از این پایان تلخ وعده داد که قطعا تصمیم خود را تغییر نخواهد داد و دیگر به پیست مسابقات بازنمی گردد.
 
سریع ترین مرد جهان رکورد دو سرعت 100 متر و 200 متر را در اختیار دارد. او علاوه بر آن هشت مدال طلای المپیک را نیز در کارنامه دارد.
 
بولت در پاسخ به سئوال خبرنگاران در مورد احتمال تغییر عقیده اش در مورد خداحافظی از میادین دوومیدانی گفت: من افراد بسیاری را مشاهده کرده ام که به مسابقات بازگشته اند و باعث شرمندگی خود شده اند. من جزو این افراد نخواهم بود.
 
دوران بی نظیر این دونده 30 ساله جامائیکایی پایان غم انگیزی اشت. او در آخرین دور مسابقه 4 در 100 متر امدادی در رقابت های قهرمانی جهان در لندن دچار مصدومیت همسترینگ پا شد و بر زمین افتاد.
 
بولت اذعان کرد که پایان وحشتناکی در این رقابت های پراسترس داشته است. او در مسابقه دوی 100 متر هم از تصاحب مدال طلا بازماند. وقتی به او گفتند محمد علی بوکسور آمریکایی هم در آخرین مسابقه خود شکست خورد، کمی احساس آرامش کرد.
 
بولت گفت که به آینده ای پرهیجان چشم دوخته است. مدیر برنامه های او با سباستین کو رئیس اتحادیه بین المللی دوومیدانی (یاف) در مورد اینکه چه کاری می تواند برای این ورزش در مسئولیت سفیر یاف انجام دهد گفت گو کرده است.
 
بولت گفت که گلن میلز سرمربی او از وی خواسته است که دستیارش شود.
 
بولت در این باره گفت: باید ببینیم چه پیش می آید.
 
وی گفت: امیدوارم به دوومیدانی کمک کنم و شاهد رشد این ورزش باشم. وی افزود: نمی دانم آیا فرزندانم را وارد این رشته می کنم یا خیر. من از آن دسته والدینی نیستم که فرزندان خود را به کارهایی که دوست ندارند وادار می کنند.
 
بولت برای آخرین بار در استادیوم لندن که صاحب دو مدال طلای سرعت در بازی های 2012 شد، مورد تمجید قرار گرفت. بولت سپس به خط شروع مسابقه 200 متر و 100 متر رفت و زانو زد و از خط عبور کرد.
 
وی گفت من با هواداران و مسابقاتم خداحافظی کردم. بولت در نهایت در خط پایان ایستاد. او در بازی های المپیک 2012 لندن مسافت 100 متر را با زمان 9.63 ثانیه دوید.
 
بولت گفت: من ثابت کردم هر کاری با تلاش سخت ممکن است. شخصا فکر می کنم این پیام خوبی است. تا آنجا که می توانید خوب و قوی باشید. این میراث خوبی است که برجای می ماند.
 
وی همچنین با اشاره به ماجرای دوپینگ در دوومیدانی، به جوانان توصیه کرد از داروهای نیروزا اجتناب کنند. بولت در مورد هدف بعدی خود گفت: نخستین کاری که انجام می دهم کمی استراحت و تفریح است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج