حل مشکل طاسی با سلول های بنیادی
۵۸۲۷۸۸
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
۴۸۴۵
در سال های اخیر استفاده از سلول های بنیادی برای کمک به رشد استخوان های جمجمه و تولید بافت های جدید برای قلب متداول شده و حالا از آنها برای رشد مو بر روی سر افراد طاس استفاده می شود.
خبرگزاری مهر: در سال های اخیر استفاده از سلول های بنیادی برای کمک به رشد استخوان های جمجمه و تولید بافت های جدید برای قلب متداول شده و حالا از آنها برای رشد مو بر روی سر افراد طاس استفاده می شود.
 
 حل مشکل طاسی با سلول های بنیادی

به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه یو سی ال ای می گویند راهی برای فعال کردن سلول های بنیادی موجود در فولیکول های موهای ریخته شده یافته اند که باعث می شود رشد این موها مجددا آغاز شود.

بر اساس این بررسی جدید، فرایند متابولیک سلول های بنیادی موهای ریخته شده با دیگر سلول های پوست بدن انسان متفاوت است و این سلول ها گلوکز را به مولکولی به نام پیروات تبدیل می کنند. اما حاصل این فرایند قادر به پیمودن دو مسیر متفاوت است. تولید انرژی یا تبدل یه محصول متابولیک دیگری به نام لاکتات که موجب احساس سوزش در عضلات در طول ورزش می شود.

دانشمندان معتقدند با دستکاری و اصلاح این فرایند شیمیایی که در گلوکز رخ می دهد می توان بر روی رفتار فولیکول های مرده و غیرفعال تاثیر گذاشت و آنها را برای رویش مجدد مو بر سر تحریک کرد.

بررسی های مذکور بر روی موش های که مشکل کم مویی داشته اند به نتیجه ای مثبت منجر شده و قرار است تحقیقات تکمیلی در این زمینه بر روی انسان هم به عمل آیند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1396/05/24
کاشکی زود روی انسان آزمایش بشه. خسته شدیم از کچلی. تا نمردیم مودار بشیم
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1396/05/24
امیدوارم بزودی دانشمندان موفق شوند من یک خانم هستم که از کاشت نیز جواب نگرفتم چون ریزش مویم هورمونی است خیلی ناراحتم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج