اعلام جرم احمد توکلی علیه بانک مرکزی
۵۸۶۰۲۱
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
۱۵۷۴۷
رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به دادستان عمومی و انقلاب تهران علیه مدیرعامل تعاونی اعتبار ثامن الحجج، بانک مرکزی و وزارت تعاون اعلام جرم کرد.
خبرگزاری مهر: رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به دادستان عمومی و انقلاب تهران علیه مدیرعامل تعاونی اعتبار ثامن الحجج، بانک مرکزی و وزارت تعاون اعلام جرم کرد.
 
احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به دادستان عمومی و انقلاب تهران علیه میرعلی مدیرعامل تعاونی اعتبار ثامن الحجج و مسئولان ذیربط، رئیس کل و مسئولان بانک مرکزی و وزیر ومسئولان وزارت تعاون و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دوره ۱۳۸۰-۱۳۹۵ اعلام جرم کرد.

در این نامه با اشاره به حق دادخواهی تشکل های مردم نهاد و با استناد به قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی و قانون مجازات اسلامی، در ارتباط با فعالیت غیرقانونی و خسارت‌بار تعاونی اعتبار ثامن‌الحجج و واکنش های مغایر قانون و مصالح اقتصاد ملی اعلام جرم شده است.  

مطابق این دادخواهی، اعلام جرم نسبت به موارد ذیل صورت گرفته است؛

الف) اخلال در نظام پولی و اخلال در نظام تولیدی (بازار مسکن، طلا و ارز)  در اخذ وجوه و سپرده‌های اشخاص حقیقی و حقوقی تحت عنوان مضاربه و نظایر آن‌که موجب حیف‌ و میل اموال مردم و اخلال در نظام اقتصادی کشور، توسط آقای سید ابوالفضل میرعلی و همکاران وی شده است.  

ب) معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق عدم اقدام فوری و مؤثر مسئولان دولتی مذکور برای توقف فعالیت‌های غیرقانونی این تعاونی، عدم آگاه‌سازی مردم از این فعالیت‌های غیرقانونی و نیز عدم انجام وظایف قانونی خود در جلوگیری از اقدامات غیرقانونی این تعاونی در اخذ وجوه و سپرده‌های اشخاص حقیقی و حقوقی تحت عنوان مضاربه و نظایر آن‌ که موجب حیف‌ومیل اموال مردم و اخلال در نظام اقتصادی کشور  شده است.  

ج) اهمال و تفریط مسئولان بانک مرکزی و وزارت تعاون در انجام وظایف خود نسبت به جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی این تعاونی، که نتیجتاً، علاوه بر ورود خسارت‌های کلان به مردم، موجب تضییع اموال و وجوه دولتی شده است.

در نهایت خطاب به دادستان انقلاب تاکید شده است: از آنجا که این تضییع اموال، از یک سو متوجه اعمال و اقدامات آقای میرعلی بوده و از سوی دیگر نتیجه‌ی مستقیم اهمال و کوتاهی مسئولان وقت بانک مرکزی و وزارت تعاون در انجام‌ وظیفه است، تعقیب کیفری مرتکبان بر اساس ماده (۵۹۸) قانون تعزیرات را خواستاریم.
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1396/05/30
آقای توکلی عزیز آیا این موسسات که در دهه 80مثل قارچ رویش پیدا کردن مگرشما نماینده مردم در مجلس نبودی ریس مرکز پژوهش های مجلس تشریف نداشتی چگونه شما و همفکران شما اون موقع از رشد این موسسات و لیزینگها غیر مجاز جلوگیری نکردید که حالا بعد از 15سال که همه هست ونیست مردم به باد فنا رفته شما ودیدبانتان به فکر مردم افتادید
France
17:10 - 1396/05/30
دریغ از یک کار مثبت در بانک مرکزی. سیف و مسئولین ارشد بانک مرکزی باید برکنار و محاکمه بشن.
پاسخ ها
تمنا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
هه فعلا که همین سیف و دوستان توسط رئیس جمهور عزیزتان در مقامشان باقی ماندند
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1396/05/31
باتوجه به فاجعه بارتر از تعاونی اعتبار ثامن الحجج ، موسسه کاسپین یا آرمان سابق و 8 تعاونی ادغامی آن است ‏و اقدامات و تصمیمات غیر قانونی بانک مرکزی ، چه قبل از آن و چه بعد از آن محرز است ، انتظار سپرده ‏گذاران از جناب آقای توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت این است که در خصوص موسسه کاسپین ‏واردشده و علیه متهمین اعلام جرم کنند .‏
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1396/12/17
مورخ 16/12/96
حال که اقای روحانی بر خلاف اصل 122 قانون اساسی خود را بجای پاسخگویی به ملت ، سخنگوی مردم می داند ضروری است حرف دل مردم را به گوش دولت ، مجلس و دستگاه قضایی برساند مردم فریاد می زنند چرا دولت با سیاست های غلط اقتصادی و تقسیم نا عادلانه ثروت ، بیش از چهل میلیون نفر از مردم مظلوم ایران را دچار فقر نموده ، چرا در عین حال که نیمی از ملت در فقر دست و پا می زنند دولت با بی توجهی به اوضاع اسفبار ملت ، به کارکنان خود حقوق نجومی پرداخت می کند ؟ چرا قوه قضائیه به فساد 13270 میلیارد تومان از بانک تجارت کرمان رسیدگی نمی کند؟ چرا دولت با شعار دروغین صیانت از سپرده های مردمی، ساماندهی را مطرح و بدون رعایت تشریفات قانونی به بانک فاسد رسالت و موسسه کاسپین مجوز صادر و پس از آن موسسات را غیر مجاز اعلام و قبل از صدور حکم محکمه منحله اعلام و متوقف می نماید تا سپرده گذاران را مالباخته کرده و چندین سال درخیابانها آواره نماید و پس از آن با پرداخت دهها هزار میلیارد بدون سود از پول بی صاحب بیت المال مسلمین،اصل سپرده ملت را پرداخت و دهها موسسه را با صدها شعبه ، بدون زحمت و بدون هزینه یک شبه به تصرف بانک غیر قانونی رسالت و موسسه کاسپین در می آورد؟ گیرم که مدیران موسسات متخلف بودند آیا باید جلوی تخلف را گرفته و مدیران متخلف را مجازات کرد یا با تضییع حقوق ملت و با غارت بیت المال بی صاحب مسلمین ، موسسات را به تصرف دیگری درآورد ؟ آیا این تحصیل من غیر حق نیست ؟ آیا تحصیل من غیرحق شرعاً حرام و قانوناً جرم نیست ؟ پس چرا هر 3 قوه برای تحقق یک امر حرام و مجرمانه تلاش می کنند؟ آیا انحصاری کردن هر نوع فعالیتی بموجب قانون اساسی ممنوع نیست ؟ آیا این تبیض آشکار و فساد فاحش نیست ؟ آیا بالاتر از این هم می شود به نظام ضربه زد ؟
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1396/12/19
شب عید است و بیش از نیمی از ملت مظلوم ایران قدرت خرید آجیل و میوه شب عید ندارند و خیلی ها حتی توان خرید یک جفت کفش برای فرزند خود را هم ندارند و سالهاست مدیران متخلف بانک مرکزی با شعار دروغین صیانت از سپرده های مردمی، ساماندهی مؤسسات را مطرح و مجوزی بدون رعایت تشریفات قانونی به بانک فاسد رسالت و موسسه کاسپین صادر و پس از آن ، موسسات قانونی را غیر مجاز اعلام و با همکاری مسؤلین قوای 3 گانه قبل از صدور حکم محکمه منحله اعلام و سپرده گذاران را مالباخته کرده و چندین سال در خیابانها آواره می نماید تا با پرداخت دهها هزار میلیارد بدون سود از پول بی صاحب مسلمین ، دهها موسسه را با صدها شعبۀ آماده ، بدون زحمت و بدون هزینه ، یک شبه به تصرف بانک فاسد و غیر قانونی رسالت و موسسه کاسپین درآورد ! مسلمین غارت و حقوق سپرده گذاران تضییع می شود ! دلیل پیروی بی قید و شرط مسؤلان 3 قوه از مدیران متخلف بانک مرکزی چیست؟
Iran, Islamic Republic of
23:36 - 1397/07/09
معاون تشریفات رئیس جمهور گفته : آقای روحانی برای صرفه جویی در هزینه ها به همراه 6 نفر به نیویورک سفر کرده ! و در ادمه به یک لشکری که به دستور دولت و با هزینه از بیت المال به عنوان تیم حفاظت ، تشریفات ، رسانه ای و ... در این سفر رئیس جمهور را همراهی کردند اشاره نموده ولی با فرافکنی آنها را جزء هیأت همراه رئیس جمهور محاسبه نکرده و از بیان تعداد آنها نیز خودداری نموده تا میزان هزینه های سفر روشن نشود ! جای تأسف است دولتی که همواره از شفافیت دم می زند شایسته بود هزینه های سفر خود را به ملت اعلام و شفاف سازی کند نه اینکه با فرافکنی از اعلام آن خودداری و برای جلوگیری از افشاء ولخرجی های خود نماینده مردم را تهدید کند !!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج