«بِل کانتو» به تالار وحدت می آید
۵۸۶۹۴۹
۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
۱۸۱۸
ارکستر و کُر بزرگ «بل کانتو» به رهبری نیما پناهی ها سه شنبه چهاردهم شهریور ماه با چیدمانی متفاوت از نوازندگان و خوانندگان تازه ترین کنسرت خود را در تالار وحدت تهران برگزار می کند.
خبرگزاری مهر: ارکستر و کُر بزرگ «بل کانتو» به رهبری نیما پناهی ها سه شنبه چهاردهم شهریور ماه با چیدمانی متفاوت از نوازندگان و خوانندگان تازه ترین کنسرت خود را در تالار وحدت تهران برگزار می کند.

 نیما پناهی ها رهبر ارکستر «بِل کانتو» از اجرای آثاری متفاوت از اپراهای ایتالیایی خبر داد و گفت: در این سال ها آثار بسیاری از اپراهای ایتالیایی توسط ارکستر بل کانتو روی صحنه اجرا شده اند که در میان آنها آثار آهنگساز برجسته جوزپه وردی سهم بیشتری داشته است. این در حالی است که اپراهایی چون «نابوکو»، «لا تراویاتا»، «دون کارلو» و «ارنانی و ریگولتو» در اجراهای قبلی «بل کانتو» بسیار تاثیر گذار بوده و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شدند.
 
«بِل کانتو» به تالار وحدت می آید

وی ادامه داد: در اجرای ۱۴ شهریور، دو اپرای دیگر از جوزپه وردی مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند که هر دو در شمار برجسته ترین شاهکارهای تاریخ اپرا هستند. یکی از این آثار اپرای «مکبث» برگرفته از تراژدی «مکبث» اثر ویلیام شکسپیر و دیگری اپرای «نیروی سرنوشت (لا فورتسا دل دستینو)» است که هر دوی آنها ساخته جوزپه وردی روی لیبرتوی ( اپرا نامه) فرانچسکو ماریا پیاوه آماده اجرا شده است.  

 پناهی ها با اشاره به تفاوت چیدمان نوازندگان در کنسرت پیش رو بیان کرد: یکی از مهم ترین  تفاوت هایی که روی آن تاکید دارم حضور سازهای بادی چوبی از جمله فلوت و ابوا در ترکیب ارکستر «بل کانتو» خواهد بود. البته حضور بهنام ابوالقاسم نوازنده شناخته شده پیانو در اجرای جدید ما یکی از امتیازاتی است که در این کنسرت با آن مواجهیم. به هر ترتیب حضور نوازندگان مطرح و با سابقه ارکستر نوید بخش اجراهای موفقی است که امیدوارم مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.

رهبر ارکستر «بل کانتو» در معرفی نوازندگان این کنسرت نیز گفت: امین عطایی کنسرت مایستر و نوازنده ویولن، شقایق صادقیان نوازنده فلوت، نازنین احمد زاده نوازنده ابوا، نوید شعبان زاده نوازنده ویولن، کاوه تسعیری نوازنده ویولا، بهرنگ معتمدی نوازنده ویولنسل  و هادی اسماعیلی نوازنده کنتر باس ترکیب نوازندگان ارکستر «بل کانتو» را تشکیل می دهند.

این هنرمند درباره نحوه انتخاب خوانندگان «آواز زیبا» در این کنسرت افزود: انتخاب خوانندگان در گروه کُر «بل کانتو» با دقت زیادی انجام می گیرد زیرا رپرتوار «بل کانتو» بسیار دشوار است، همچنین اجرای خوانندگان روی تکست ایتالیایی آن هم با رعایت دقیق اصول اجرا و نیز تسلط کامل در ارائه دقیق ریتم و فرکانس نت ها مستلزم داشتن تسلط بر سلفژ و نیز تلاش بی وقفه خوانندگان این گروه است که ما را در انتخاب خوانندگان با دقت تر کرده است.  به هر ترتیب خواندن کُر در «بل کانتو» از احترام و جایگاه بالایی برخوردار است.

کنسرت ارکستر و کُر بزرگ «بل کانتو» ساعت ۲۱:۳۰ روز سه شنبه ۱۴ شهریور ماه در تالار وحدت تهران برگزار می شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج