مهاجمان انتحاری، نمازگزاران را گروگان گرفته‌اند
۵۸۸۰۷۴
۰۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
۷۲۶۰
جزئیات تازه از حمله به مسجد امام زمان(ع) در کابل
چند نفر از مهاجمان انتحاری با استفاده لباس پلیس به مسجد امام زمان (ع) حمله کردند و پس از کشتن نگهبانان وارد صحن مسجد شدند و نمازگزاران را به گروگان گرفته‌اند.
خبرگزاری تسنیم: مسجد «امام‌زمان» (ع) در شهر کابل در حین ادای نماز جمعه هدف حمله انتحاری گرفته است و مهاجمان با ورود به صحن مسجد بیش از صد نفر از نمازگزاران را به گرگان گرفته‌اند.

گفته می‌شود که یکی از مهاجمان انتحاری که وارد صحن مسجد شده بود خود را در بخش نمازگزاران زن منفجر کرده است.

نیروهای ویژه امنیتی افغان ساختمان مسجد را محاصره کردند و در حال درگیری با مهاجمان مسلح هستند.

آمبولانس‌ها نیز به محل اعزام شدند و تعدادی از شهدا و زخمیان را از منطقه به بیمارستان مرکزی منتقل کردند.

یک نفر از نمازگزاران که از این حمله نجات یافته است گفت که چهار نفر از مهاجمان انتحاری وارد مسجد شدند و یک نفر از آنها خود را در بخش نمازگزاران زن منفجر کرده است.

منابع خبری اعلام کردند که صدای دومین انفجار در مسجد نیز شنیده شده است.

مردم محل به تلویزیون «طلوع‌نیوز» گفتند که نیروهای امنیتی افغان با تاخیر وارد عمل شدند و هنوز برای نجات نمازگزاران وارد محوطه مسجد نشدند.

از سوی دیگر نجیب دانش سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت که نیروهای پلیس در داخل محوطه مسجد هستند اما به دلیل گروگان گیری نیروهای امنیتی افغان با احتیاط عمل می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد  که تا کنون دو تن از مهاجمان انتحاری کشته شده‌اند و دو تن از مهاجمان در داخل صحن مسجد موضع گرفتند اما نیروهای پلیس برای نجات نمازگزاران همچنین تلاش می‌کنند.

برخی از منابع خبری گزارش دادند که مهاجمان انتحاری از لباس نظامی استفاده کرده‌اند و تا کنون یک سرباز پلیس در نتیجه درگیری با مهاجمان کشته شده است.

برخی از رسانه‌ها گزارش دادند که گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج