کارگردان مشهور روس دستگیر شد
۵۹۰۲۸۶
۰۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
۳۳۴۹ 
کیریل سربرنیکوف، کارگردان تحسین شده و خلاق روس که برای تولید آثاری در انتقاد از محافظه‌کاری اجتماعی پوتین به شهرت رسیده است در سن‌پطرزبورگ دستگیر شد.
خبرگزاری تسنیم: کیریل سربرنیکوف، کارگردان تحسین شده و خلاق روس که برای تولید آثاری در انتقاد از محافظه‌کاری اجتماعی پوتین به شهرت رسیده است در سن‌پطرزبورگ دستگیر شد.

 ایندیپندنت خبر داده بازرسان یکی از پیشگامان کارگردانی روسیه را تحت عنوان اختلاس دستگیر کرده‌اند. کیریل سربرنیکوف که برای برجسته‌سازی تولیداتی به شهرت رسیده که رشد محافظه‌کاری اجتماعی روسیه را به استهزا می‌کشد، یکی از ستایش‌شده‌ترین کارگردانان سینما و تئاتر است که آثارش از درام تا اپرا گستره می‌شود. «دانش‌آموز» یکی از فیلم‌های او برنده جایزه فرانسیس چالیاس در جشنواره سال گذشته کن شده است.
 
کارگردان مشهور روس دستگیر شد

سربرنیکوف مظنون به اختلاس 98 میلیون روبلی از بودجه دولتی است که به تولید در تئاترش اختصاص داده است. این ادعا را کمیته بازرسی اعلام کرده است. شبکه RIA روز یکشنبه اعلام کرده وکیل سربرنیکوف، دیمیتری خاریتونوف گفته است موکل او در سن‌پطرزبورگ در حال فیلمبرداری از یک فیلم درباره ستاره موسیقی راک شوروی دستگیر و به مسکو منتقل شده است.

کارگردان 47 سال مدت کوتاهی در ماه می دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفته بود؛ اما بازپرسان صرفاً به گفتن مظنون بودن او اکتفا کردند. حسابدار تئاتر و یک مدیر ارشد در بازداشت به سر می‌برند و مدیر دیگری در بازداشت خانگی است. در این ماه، رسانه‌های روسیه گزارش کردند حسابدار تئاتر دربرابر کارگردان شهادت داده است.

سربرنیکوف هر اتهامی را رد کرده است. حامیان وی بازرسی را به مثابه باج‌خواهی از سوی حلقه محافظه‌کاران کرملین بابت ساتیر مؤثر او درباره مأموران دولتی روسیه را محکوم کردند. تولیدات سربرنیکوف سال‌هاست از آثار پرفروش در روسیه به حساب می‌آیند. در خالی که وی بابت حمایت و محافظت از جانب دولتی‌های لیبرال مشهور است. وی اغلب هدف سیاستمداران محافظه‌کار بوده است.

در ماه جولای، تئاتر بلوشی یک باله به کارگردانی سربرنیکوف را سه روز پیش از شب گشایش آن کنسل کرد. بلوشی گزارشی مبنی بر سانسور نمایش بابت تصویر کنایی آن از یک رقاص همجنسگرا را رد کرده است.

به نظر می‌رسد تا 48 ساعت آینده دادگاه درباره ادامه بازداشت سربرنیکوف حکمی صادر کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج