موضع فرانسه در مناقشه ایران و عربستان
۵۹۲۲۴۸
۱۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۹
۹۲۴۸ 
رئیس‌جمهور فرانسه گفته که این کشور در مناقشه میان ایران و عربستان از هیچ یک جانبداری نمی‌کند.
خبرگزاری فارس: «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه در اولین سخنرانی برای تشریح سیاست‌ خارجی خود گفته که این کشور در مناقشه میان ایران و عربستان جانب هیچ یک از دو کشور را نمی‌گیرد.

به گزارش «میدل‌ایست‌آی»، ماکرون در این سخنرانی که اخیراً در کاخ الیزه در جمع سفیران فرانسه ایراد کرد گفت که «یک گروه تماس بین‌المللی» در ماه سپتامبر در مقر سازمان ملل در نیویورک تشکیل جلسه خواهد داد.

او بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت «بازیگران کلیدی» تحولات سوریه در این نشست شرکت خواهند کرد.

رئیس‌جمهور فرانسه در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که همکاری پاریس و مسکو درباره بحران سوریه، «نتایج محسوسی» به ویژه در زمینه کاهش استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه داشته است.

رئیس دولت فرانسه همچنین از تشکیل کنفرانسی با موضوع «بسیج عمومی علیه تأمین مالی تروریسم» در اوایل سال 2018 خبر داد و گفت که «ریشه‌کن کردن تروریسم» تنها با «خشکاندن منابع مالی آن» محقق خواهد شد.

میدل‌ایست‌آی نوشته ماکرون در این سخنرانی همچنین با بیان اینکه کشورش در مناقشه میان عربستان سعودی و ایران نباید از یکی از دو طرف جانبداری کند، اضافه کرد: «جز با ورود به این تعابیر و هم‌پیمان شدن با یکدیگر، به اهدافمان دست پیدا نخواهیم کرد. برخی، انتخاب خودشان را انجام داده‌اند و این اشتباه است. قوت دیپلماسی ما در این است که برای همگان گویا است.»
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج