هنرمندان مشهور، قربانی هک اینستاگرام
۵۹۳۰۸۵
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
۴۶۴۰ 
حفره امنیتی در اینستاگرام باعث شد تا اطلاعات حساب های بسیاری از کابران در دسترس هکرها قرار گیرد. این باگ که در هفته گذشته باعث هک شدن، حساب سلنا گومز شده بود، حالا مسوول به سرقت رفتن اطلاعات میلیون ها کاربر است.
مجله سخت افزار: حفره امنیتی در اینستاگرام باعث شد تا اطلاعات حساب های بسیاری از کابران در دسترس هکرها قرار گیرد. این باگ که در هفته گذشته باعث هک شدن، حساب سلنا گومز شده بود، حالا مسوول به سرقت رفتن اطلاعات میلیون ها کاربر است.
 
 هک اینستاگرام میلیون‌ها قربانی دارد، از جمله هنرمندان مشهور
 
اینستاگرام اعلام کرد که این باگ در حال حاضر درست شده است. در ابتدا این هک تنها بر روی حساب تأیید شده (با تیک آبی) صورت گرفته بود، اما امروز گفته می شود که حساب های معمولی و غیر تأیید شده هم در معرض حمله بوده اند.

چند ساعت بعد از هک، افشا شد که پایگاه داده ای با نام Doxagram ایجاد شده است که کاربران می توانند برای هر بار جستجو و مشاهده اطلاعات تماس 10 دلار بپردازند. هکرها لیستی متشکل از 1000 اکانت که در این پایگاه قابل جستجو بود را به Daily Beast ارائه دادند که در آن نام 50 نفر از کاربرانی که بیشترین تعداد فالوئر در اینستاگرام را داشتند به چشم میخورد.
 
اینستاگرام هنور اعلام نکرده است که چه تعداد اکانت مورد حمله قرار گرفته است و آن را "درصد کم حساب های اینستاگرام" بیان کرده است. بیش از 700 میلیون اکانت فعال در اینستاگرام وجود دارد و هکرها ادعا کرده اند که اطلاعات 6 میلیون کاربر را در اختیار دارند. اما نکته جالب اینست که کلمه عبور کابران، بخشی از این اطلاعات نیست.

Doxagram روز گذشته آفلاین شد و مشخص نیست که چه زمانی و چگونه ممکن است دوباره برگردد. اینستاگرام در خصوص بسته شده این سایت هیچ اظهار نظری نکرده است. اما با وجود بسته شدن این سایت، اطلاعات تماس ده ها فرد مشهور در وب تاریک ظاهر شده است. یک شرکت امنیت سایبری با نام RepKnight گفته است که در این اطلاعات نام افراد سرشناس در حرفه های مختلف به چشم می خورد. از جمله:

بازیگران: اما واتسون، امیلیا کلارک، زک افران، لئوناردو دی کاپریو و چنینگ تتوم.

هنرمندان: هری استایلز، الی گولدینگ، ویکتوریا بکهام، بیانسه، لیدی گاگا، ریحانا، تیلور سوئیفت، کتی پری، ادل، اسنوپ داگ و بریتنی اسپرز.

ورزشکاران: فلوید می ورد، زین الدین زیدان، نیمار، دیوید بکهام و رونالدینیو.

برای افراد مشهور، هک می تواند به معنی تغییر شماره تلفن، آدرس ایمیل و یا هر دو باشد. اما می تواند با تکنیک های خاصی به حساب های سابق خود دسترسی داشته باشند. مانند اتفاقی که برای سلنا گومز در هفته گذشته افتاد. نکته ناامید کننده در این موضوع اینست که حالا نه تنها کاربران معمولی در معرض خطر حمله قرار دارند، بلکه خود اینستاگرام هم نمی داند که به طور دقیق کدام حساب ها در معرض حمله قرار گرفته اند.
 
اما این شرکت اعلام کرده است که با اجرای قانون جلوی فروش اطلاعات دزدیده شده را خواهد گرفت. "ما مردم را تشویق می کنیم در مورد امنیت حساب خود مراقب باشند و در صورت بروز هرگونه فعالیت مشکوک مانند تماس های دریافتی ناشناخته، متن و ایمیل احتیاط کنند. ایمنی و امنیت این جامعه برای ما مهم است و ما بسیار متاسفیم که این اتفاق افتاد."
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج