درخواست مرکل و ماکرون برای تحریم کره شمالی
۵۹۳۴۰۱
۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۹
۴۴۸۱ 
آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه امروز (یکشنبه) در گفت‌وگویی تلفنی درباره آزمایش هسته‌ای جدید کره شمالی، به طور مشترک این آزمایش را که بزرگترین آزمایش هسته ای انجام شده از سوی پیونگ یانگ بوده، محکوم کردند و خواهان تحریم های شدیدتر اتحادیه اروپا علیه این کشور شدند.
خبرگزاری ایسنا: آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه امروز (یکشنبه) در گفت‌وگویی تلفنی درباره آزمایش هسته‌ای جدید کره شمالی، به طور مشترک این آزمایش را که بزرگترین آزمایش هسته ای انجام شده از سوی پیونگ یانگ بوده، محکوم کردند و خواهان تحریم های شدیدتر اتحادیه اروپا علیه این کشور شدند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت آلمان در بیانیه ای اعلام کرد: مرکل و ماکرون امروز تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کرده و شدیدا آزمایش هسته ای جدید کره شمالی را محکوم کردند.

در این بیانیه تصریح شد: تحریکات جدید حاکم پیونگ یانگ ابعاد جدیدی پیدا کرده است.

برلین همچنین گفت، مرکل و ماکرون توافق کردند که کره شمالی در حال نقض قوانین بین المللی است و جامعه بین المللی باید قاطعانه به این سطح جدید تشدید تنشها واکنش نشان دهد.

در این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا نیز باید علاوه بر شورای امنیت سازمان ملل اکنون وارد عمل شود. صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه از تشدید تحریمهای اتحادیه اروپا علیه کره شمالی حمایت می‌کنند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج