سقوط محبوبیت رئیس جمهور فرانسه
۵۹۳۸۲۱
۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
۵۹۹۸ 
نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، رئیس‌جمهوری جوان و تازه نفس فرانسه که ۱۱۳ روز از ورودش به کاخ الیزه می‌گذرد، با کاهش شدید محبوبیت مردمی مواجه شده و تنها ۳۰ درصد محبوب است.
خبرگزاری ایسنا: نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، رئیس‌جمهوری جوان و تازه نفس فرانسه که ۱۱۳ روز از ورودش به کاخ الیزه می‌گذرد، با کاهش شدید محبوبیت مردمی مواجه شده و تنها ۳۰ درصد محبوب است.

 امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه که در حال بازنگری در استراتژی ارتباطی خود پس از انتقادهاست، هفته پیش اذعان کرد برخی رای‌دهندگان تاکنون از عملکرد دولت رضایت نداشتند.

این رهبر میانه‌رو ۳۹ ساله که ماه مه روی کار آمد، برای دومین ماه پیاپی شاهد سقوط محبوبیتش بود. طبق نظرسنجی "یوگاو" فرانسه که برای "هافینگتون پست" و "سی‌نیوز" انجام شد، محبوبیت او از ۳۶ درصد اوایل ماه به ۴۳ درصد اواخر ژوئن رسید.

ماکرون چهارشنبه پیش در مصاحبه با هفته‌نامه لوپوئن گفت: باید ظرف‌ ماه‌های آتی با بی‌تحملی مردم ادامه دهم. ماحصل ۱۰۰ روز اول ریاست جمهوری‌ام چندان نبود.   

یک روز پس از آن، دولت ماکرون برنامه‌ای برای بازنگری در قانون کار ارائه کرد که توانایی او برای ایجاد تغییرات دوستدار تجارت و مقابله با اعتراضات را می‌سنجد. او معتقد است که تنظیم قوانین کار برای مقابله با نرخ بیکاری که اکنون ۹.۵ درصد و دو برابر انگلیس و آلمان است، ضروری است.

با این حال وضعیت ادوار فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه اندکی بهتر است و طبق یافته‌های نظرسنجی یوگاو، محبوبیت او از ۳۷ درصد به ۳۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج