تذکر محسن هاشمی به بلاتکلیفی پلاسکو
۵۹۴۲۸۵
۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
۴۰۷۲ 
رئیس شورای شهر تهران آخرین جزئیات ساختمان جدید پلاسکو را تشریح کرد.
خبرگزاری ایسنا: رئیس شورای شهر تهران آخرین جزئیات ساختمان جدید پلاسکو را تشریح کرد.
 
محسن هاشمی در جلسه صبح امروز شورای شهر تهران طی تذکری به اعتراض کسبه پلاسکو اشاره کرد و گفت: متاسفانه با اینکه چند ماه از حادثه پلاسکو گذشته است، اما هنوز کسبه نتوانسته‌اند فعالیت‌های تجاری خود را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه جلسه‌ای با مالک پلاسکو و مدیرکل بنیاد مستضعفان در استان تهران برگزار کردند که آخرین اقدامات در حوزه بازسازی پلاسکو را جویا شوند، تصریح کرد: مسئولان بنیاد مستضعفان توضیحاتی را درباره تأخیر در بازسازی اعلام کردند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه پلاسکو از نظر حقوقی مصادر شده است و متعلق به بنیاد مستضعفان است، گفت: اما سرقفلی تمامی فضاهای این پاساژ به سرمایه‌گذاران داده شده و متاسفانه هیات مدیره ساختمان نیز نسبت به بیمه کردن ساختمان اقدام نکرده و ساختمان بیمه نبوده است.

هاشمی با اشاره به اینکه برخی مالکان مایل هستند که در نیمه جنوبی پلاسکو که تخریب نشده، فعالیت کنند، گفت: دادستانی هنوز نظر خود در مورد سالم بودن نیمه جنوبی و قابل استفاده بودن را نداده و این در حالی است که مالکان مایل هستند در این قسمتی که تخریب نشده، فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه طرف سوم پلاسکو شهرداری و طرح تفصیلی است، ادامه داد: بر اساس طرح تفصیلی نمی‌توان در محل ساختمان قبلی پلاسکو، ساختمان بلندمرتبه ساخت و حداکثر هفت طبقه ساخته می‌شود و این در حالی است که موضوع ساختن پلاسکو بین مالک، سرمایه‌گذاران یا همان سرقفلی داران، قوه قضاییه و شورای عالی شهرسازی بلاتکلیف مانده است و به نظر می‌رسد از آنجایی که موضوع پلاسکو به یک موضوع عمومی در تهران تبدیل شده، شورای شهر پنجم باید جلسات ویژه‌ای را در این خصوص برگزار کند و کمیسیون‌های شهرسازی، بودجه، فرهنگی و سلامت می‌بایست جلسات ویژه‌ای را در مورد پلاسکو و ابعاد آن برگزار کنند.

وی افزود: تذکری نیز به بنیاد مستضعفان می‌دهیم تا پلاسکو را جدی‌تر بگیرند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج