اعتراض غول‌های تکنولوژی به لغو قانون DACA
۵۹۵۴۲۴
۱۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
۳۹۸۱
فرمان لغو قانون DACA که قریب به ۸۰۰ هزار مهاجر به آمریکا را دچار چالش کرد، موج عظیمی از اعتراضات شرکت‌ها و نهادهای مهم و بزرگ نظیر مایروسافت و اپل را به دنبال داشت.
وب سایت کلیک: فرمان لغو قانون DACA که قریب به ۸۰۰ هزار مهاجر به آمریکا را دچار چالش کرد، موج عظیمی از اعتراضات شرکت‌ها و نهادهای مهم و بزرگ نظیر مایروسافت و اپل را به دنبال داشت.
 
 اعتراض غول‌های تکنولوژی به لغو قانون DACA

مقامات آمریکایی اخیرا قانون DACA را لغو کرده‌اند. به موجب این قانون، به کودکان زیر ۱۶ سال که به صورت غیر قانونی به آمریکا مهاجرت کرده بودند، اقامت داده شده بود. حال با لغو این قانون، مجوز اقامت حدود ۸۰۰ هزار مهاجر که اصطلاحا به آنان Dreamer گفته می شود، در این کشور دچار مشکل شده است.

گفتنی است؛ این مهاجران در شرکت‌های بزرگی چون اپل، گوگل و مایکروسافت اشتغال دارند.

با لغو این قانون، اعتراضات گسترده‌ای در آمریکا آغاز شد و شرکت‌های متعدد تکنولوژیکی نیز به نحوی اعتراض‌های خود را به گوش مسئولان دولتی آمریکا رساندند.

تیم کوک، مدیرعامل اپل در توئیتی نوشت: «دریمرها در کنار ما و مانند ما در فعالیت‌های روزمره مشارکت دارند. اپل در کنار آن‌ها ایستاده و از آن‌ها حمایت می‌کند».

رئیس مایکروسافت در مورد نحوه حمایت خود از این افراد، توضیحات بیشتری ارائه داد و افزود: «اگر کنگره این فرمان را اجرایی کند، شرکت ما از حقوق قانونی خود برای حمایت از این افراد استفاده می‌کند و تمام هزینه‌های مشاوره‌ حقوقی آن‌ها را نیز پرداخت می‌کند. همچنین به دنبال بررسی راه‌هایی هستیم تا بتوان به صورت مستقیم در این پرونده حضور پیدا کرد.»

همچنان مشخص نیست که حمایت این شرکت‌های بزرگ، تا چه میزان مثمر ثمر واقع می‌شود. هفته گذشته و پیش از لغو این قانون، صدها شرکت بزرگ در آمریکا به ترامپ و کابینه او نامه نوشتند و خواستند که این قانون همچنان پابرجا بماند.

شایان ذکر است؛ در صورت اجرایی شدن این فرمان، دریمرها می‌توانند تا ماه مارس سال آینده میلادی در آمریکا اقامت داشته باشند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج