استقبال کابل از اعزام نظامی آمریکایی به افغانستان
۵۹۵۸۲۵
۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۷
۳۸۱۸
وزارت دفاع افغانستان ضمن استقبال از اعزام ۳۵۰۰ نظامی آمریکایی جدید به خاک این کشور، این تصمیم پنتاگون را در بهبود روند مبارزات داخلی این کشور موثر و مفید خواند.
خبرگزاری مهر: به نقل از بی بی سی، در پی اعلام وزارت دفاع آمریکا مبنی بر تصمیم این کشور برای اعزام دستکم ۳۵۰۰ نیروی تازه نفس نظامی به افغانستان به منظور آموزش نیروهای ارتش افغانستان، وزارت دفاع افغانستان از این تصمیم آمریکایی ها استقبال کرده و آن را اقدامی موثر در مبارزه با گروه های مسلح مخالف دولت در این کشور ارزیابی کرد.

بر اساس ای گزارش،  «محمد رادمنش» معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان با تایید این خبر گفت که نظامیان جدید آمریکای به صورت مستقیم در درگیری های این کشور حضور نداشته و تنها در امر آموزش نیروهای نظامی افغان مشارکت خواهند داشت.

به گفته این مقام بلندپایه وزارت دفاع افغانستان، نیروهای آمریکایی مذکور همچنین قرار است در انجام هماهنگی عملیات هوایی علیه گروه های مسلح مخالف دولت این کشور به کار گمارده شوند.

گفتنی است با استقرار این نیروها در افغانستان، شمار کل نظامیان آمریکایی در این کشور به نزدیک به ۱۵ هزار نفر خواهد رسید. این در حالیست که چند هزار سرباز از دیگر کشورهای عضو «ماموریت حمایت قاطعانه» نیز افغانستان حضور دارند
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Germany
18:49 - 1396/06/17
به امید از بین رفتن داعش و طالب و پیروزی و بهروزی افغانستان عزیز و همه کشورهای اسلامی
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1396/06/18
افغانستان نباید به امریکا دلخوش باشد.امریکاست که به طالبان و داعش خط و نشون میدهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج