داستانی که ابراهیم رئیسی نصفه تعریف کرد
۵۹۷۰۴۶
۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
۸۹۰۸ 
چهارم اردیبهشت 96 وقتی ابراهیم رئیسی به میان نمایندگان مجلس رفت تا برای خود تبلیغ کند خاطره‌ای گفت که ابعاد مهم‌تری از آن خاطره مخفی مانده بود.
 روزنامه قانون: چهارم اردیبهشت 96 وقتی ابراهیم رئیسی به میان نمایندگان مجلس رفت تا برای خود تبلیغ کند خاطره‌ای گفت که ابعاد مهم‌تری از آن خاطره مخفی مانده بود. ابراهیم رئیسی در حالی که می‌خواست از خود چهره‌ای مدافع امور زنان ترسیم کند به خاطره‌ای اشاره کرد که در آن از او خواسته شده بود برای وزیر شدن دختر آیت ا... یزدی واسطه شود.

او گفته بود: «یکی از آقایان ريیس‌جمهور که خیلی درباره مساله زنان حرف می زد روزی به من گفت که فلانی! من خیلی از زنان حرف زدم ولی یک وزیر زن هم نتوانستم انتخاب کنم؛ تو برای من کاری کن و با آیت ا... یزدی (که آن زمان رييس قوه قضايیه بود)، صحبت کن تا اجازه دهد دخترش را به عنوان وزیر دادگستری معرفی کنم؛ این‌طوری هم مشکل من حله، هم مشکل تو حله، هم مشکل آیت ا... یزدی!».

راویان آن جلسه گفتند که بعد از نقل این خاطره، نمایندگان با نام بردن از «آن ريیس‌جمهور» چند دقیقه ای خندیده‌اند. آنچه رئیسی گفت اما بخش پنهان‌تری دارد که بخش اصلی را نشان می‌دهد.

به این معنا که علت و چرایی این درخواست از سوی آن ريیس جمهور به تهدیدی باز می‌گشت که دولت برآمده از ملت را هدف قرار داده بود.در درجه اول برخی به شک افتادند که ريیس جمهور مورد اشاره کیست. خانم مولاوردی معاون امور زنان و خانواده ريیس‌جمهور در پاسخ به این سوال که این ماجرا مربوط به دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد بود یا آقای روحانی؟ اظهار کرد: «هیچ کدام.
 
به نظرم منظور آقای رئیسی، ريیس‌دولت اصلاحات بود، آن زمان خانم ملکه یزدی مشاور امور زنان آیت ا... یزدی در قوه قضايیه بود و سازوکار حمایت از حقوق زنان را دنبال می کرد، از آنجا که معرفی وزیر دادگستری باید در تعامل با ريیس قوه قضايیه انجام شود، بحث یادشده به این شکل مطرح شده بود».

اما نکته اینجاست که آقای رئیسی نگفت علما، ريیس دولت اصلاحات را تهدید کرده بودند که «اگر در كابينه، وزير زن باشد فتوا خواهيم داد كه ماليات دادن به دولت حرام است». این یعنی برداشت علم مخالفت با دولت. مراجعی که در دوره احمدی نژاد و بعد از انتخاب وزیر زن، نتوانستند همین تهدید را در مورد او حتی بیان کنند.

این ماجرا را محمد علی ابطحی ريیس دفتر سیدمحمد خاتمی فاش کرده است.

او در صفحه شخصی خود نوشت: بعد از انتخابات سال ٨٠ كه ريیس دولت اصلاحات برای دومين بار رييس‌جمهور شد از قم اطلاع دادند كه يكی از مراجع پيامی برای رييس‌جمهور دارد. به محضرشان رفتم. پيام دادند كه به رييس جمهور بگوييد اگر در كابينه، وزير زن باشد فتوا خواهيم داد كه ماليات دادن به دولت حرام است».
 
او البته به تفاوت نگاه میان علمای قم و نجف هم اشاره کرده و می نویسد:‌«بعد از گذشت چهار سال در كابينه‌ی جديد عراق پنج زن عضو هستند و اعتراض آيت ا... سيستانی می‌توانست مانع حضور زنان شود اما حضرت آيت ا... كابينه را تاييد كرده اند».نکته اصلی که باید به آن توجه کرد این است که معنای آن تهدید (عدم دادن مالیات به دولت خاتمی) به معنای این است که بخشی از مراجع، دولت اسلامی را به‌طوررسمي غیرشرعی اعلام کرده و لایق دریافت مالیات ندانند. مالیاتی که صرف امور خود کشور و مردم می شود. بگذریم از اینکه فراموش کردند چهار سال بعد وقتی احمدی نژاد رييس‌جمهور و حکم او تنفیذ شد اطاعت از احمدی نژاد را اطاعت از پیامبر خدا اعلام کردند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1396/06/20
نا زمانی که به مسایل جزئی بپردازیم فساد سیستمی روز به روز گسترده تر می شود
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1396/06/20
زنده باد رئیسی زنده باد احمدی نژاد زنده باد خاتمی زنده باد روحانی .. لطفا خبرنامه ها و روزنامه ها مردم را به دو دسته تقسیم نکنند اصلا نود درصد دو دستگی این مردم بخاطر شما خبرنامه هاست .. لطفا بیشتر به معیشت و اقتصاد تمرکز کنید تا به این چیزهای پیش پا افتاده و بی ارزش ..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج