هشدار به کاربران اندروید در مورد حمله‌ی بدافزار
۵۹۷۸۰۸
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
۲۷۱۹
کارشناسان امنیتی می‌گویند در صورتی که کاربران گوشی‌های اندرویدی از نسخه‌های قدیمی این سیستم عامل استفاده می‌کنند در معرض حمله بدافزاری هستند و باید هر چه سریعتر به نسخه Oreo اندروید مهاجرت کنند.
فارس: کارشناسان امنیتی می‌گویند در صورتی که کاربران گوشی‌های اندرویدی از نسخه‌های قدیمی این سیستم عامل استفاده می‌کنند در معرض حمله بدافزاری هستند و باید هر چه سریعتر به نسخه Oreo اندروید مهاجرت کنند.

 امنیت سیستم عاملهشدار به کاربران اندروید در مورد حمله بدافزاری خطرناک

به نقل از بلاستینگ نیوز، محققان امنیتی می‌گویند تنها تازه ترین نسخه از سیستم عامل اندروید در برابر حملات هکری تازه شناسایی شده ایمن است و گوشی های قدیمی تر از همین طریق با مشکل سرقت اطلاعات شخصی خود مواجه خواهند شد.

مشکل یادشده ناشی از یک آسیب پذیری در نسخه های مختلف اندروید است که به هکرها امکان می‌دهد بدون نیاز به کسب اجازه قابلیت های امنیتی اندروید را دور بزنند و اطلاعات شخصی ذخیره شده بر روی اندروید را سرقت کنند.

از جمله اطلاعات قابل سرقت به این شیوه می‌توان به آدرس محل سکونت، جزییات حساب های بانکی، تصاویر، ویدئوها و دیگر داده‌های ذخیره شده اشاره کرد.

گوگل برای حل این مشکل بسته ای به روزرسان را برای نسخه Oreo اندروید عرضه کرده، اما دیگر نسخه ها در برابر حمله یادشده آسیب پذیر هستند. کاربران برای کاهش خطرات ناشی از این آسیب پذیری باید به بخش تنظیمات یا Settings رفته و گزینه Apps را انتخاب کنند و در قسمت مربوط به هر برنامه Draw on Top را انتخاب کنند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج