تولید شیری با طعم دوغ توسط محققان ایرانی
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
سمپاشی امحا_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
سمپاشی امحا_4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
سمپاشی امحا_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۰۴۲۵۸
۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۵
۳۳۰۰
رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال غرب و غرب کشور از تولید شیر پروبیوتیک خبر داد و گفت: نتایج تست‌های آزمایشگاهی و مدل‌های آزمایشگاهی اثرات این محصول در کاهش کلسترول و خاصیت آنتی باکتریال آن به اثبات رسیده است.
خبرگزاری ایسنا: رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال غرب و غرب کشور از تولید شیر پروبیوتیک خبر داد و گفت: نتایج تست‌های آزمایشگاهی و مدل‌های آزمایشگاهی اثرات این محصول در کاهش کلسترول و خاصیت آنتی باکتریال آن به اثبات رسیده است.

دکتر محمد امین حجازی، مجری طرح در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، پروبیوتیک‌ها را میکروارگانیزم‌هایی دانست که وقتی به صورت زنده مصرف می‌شوند، در میزبان اثرات مثبتی دارند و افزود: مصرف این میکروارگانیزم‌ها در مواد غذایی موجب ارتقای سطح سلامت میزبان خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر این اساس از 12 سال قبل تحقیقاتی را در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در زمینه پروبیوتیک‌ها اجرایی کردیم، اظهار کرد: این مطالعات در زمینه‌هایی چون جداسازی و شناسایی و ارزیابی سویه باکتری‌های اسیدلاکتیک بوده است؛ چراکه این سویه‌ها دارای پتانسیل پروبیوتیک هستند.

حجازی هدف از این مطالعات را معرفی یکسری سویه‌های پروبیوتیک به صنعت غذایی کشور ذکر کرد و یادآور شد: در حال حاضر عمده پروبیوتیک‌های موجود در بازار کشور از سویه‌های خارجی است و این درحالی است که سویه‌های بومی علاوه بر آنکه به توسعه اشتغال دانش‌بنیان کمک می‌کند، دارای اثربخشی زیادی است.

به گفته مجری طرح، نتایج تحقیقات نشان داده است که اثربخشی سویه‌های پروبیوتیک به ژنتیک آنها بستگی زیادی دارد، از این رو سویه‌هایی که از محیط پیرامون ما جداسازی شوند، دارای اثربخشی بالاتری نسبت به سویه‌هایی است که از محیط‌های دیگری وارد می‌شوند.

حجازی ادامه داد: در مرحله بعدی این تحقیقات تلاش کردیم که از سویه‌هایی در صنایع غذایی استفاده شود که دارای اثرات فیزیولوژیکی چون کاهش کلسترول و خاصیت آنتی باکتریال باشند و از  عفونت‌های سیستم گوارش جلوگیری کنند.

وی از دستیابی به موفقیت‌هایی در این زمینه خبر داد و گفت: در این مطالعات توانستیم سویه‌هایی را جداسازی کنیم که ما را به اهداف مورد نظر نزدیک کند.

حجازی با اشاره به نتایج به دست آمده اظهار کرد: تست‌های آزمایشگاهی و آزمایش بر روی مدل‌های حیوانی نشان داد که استفاده از این سویه‌ها بر کاهش کلسترول اثرات خوبی داشته است، ضمن آنکه خاصیت آنتی باکتریال آن نیز به اثبات رسید.

این محقق با بیان اینکه در این مطالعات سویه‌های استخراج شده بر اساس بازارپسندی و ذائقه مردم ایران انتخاب و تولید شده است، خاطر نشان کرد: با استفاده از این سویه‌ها نوشیدنی را تولید کردیم که کاهش دهنده کلسترول و کنترل کننده سیستم ایمنی است؛ ضمن آنکه مورد پسند ذائقه ایرانی است.

وی نوشیدنی تولید شده را شیر تخمیری دانست و یادآور شد: تخمیر این شیر بر اساس استارترها صورت گرفته و در محصول تولید شده میزان کلسترول آن نسبت به شیرهای معمول 50 درصد کمتر و در فرمولاسیون آن نمک کمی استفاده شده است؛ از این رو مصرف این محصول برای افراد مبتلا به فشار خون بالا و یا بیماری قلبی مناسب است.

حجازی با تاکید بر اینکه شیر تولیدشده برای افراد مبتلا به عدم تحمل به لاکتوز قابل مصرف است، در این باره توضیح داد: از آنجایی که لاکتوز این شیر در طول تخمیر متابولیزه می‌شود، قابل مصرف برای افرادی که مبتلا به عدم تحمل به لاکتوز هستند، است.

وی تاکید کرد: تست‌هایی که بر روی مدل‌های حیوانی انجام شد، نشان داد که این محصول در کاهش کلسترول موثر است و امیدواریم به زودی با کمک شرکت‌هایی که مشتری این محصول هستند، تست‌های انسانی انجام شود تا اثرات کاهش کلسترول را در انسان به اثبات برسانیم.

حجازی در خصوص اینکه چرا در تولید این شیر به سمت محصولی رفتند که عطر و طعم آن شبیه دوغ است، گفت: به دلیل آنکه مردم ما شیر تخمیر شده را در قالب دوغ می‌شناسند. محصولاتی در این زمینه در دنیا تولید شده که دارای طعم شیرین هستند که مورد پسند کشور نیست؛ از این رو سویه‌هایی را انتخاب کردیم که نزدیک به عطر و طعم دوغ است.

رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال غرب و غرب کشور با بیان اینکه در فرمولاسیون دوغ مخلوط آب و دوغ است و میزان آب آن 50 و 40 درصد است، خاطرنشان کرد: ولی در این محصول آب مخلوط نمی‌شود و این محصول شیرکامل است که تخمیر در آن انجام شده و از نظر عطر و طعم شبیه دوغ است؛ ولی از نظر فرمولاسیون از آب در آن استفاده نشده است.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1396/07/02
عجب شیری میشه این سرشار از ویتامین کلسیم فسفر اهن منیزیم روی و..............
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1396/07/02
دانشمندان ومحققان ما توی دنیا استاداین کارا ند،پیکان پژویی،پژوی پیکانی،حالا هم گاو درست میکنن بامزه مرغ!
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1396/07/02
خخخخخخ خسته نباشید دلاوران
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
چوب و هنر _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر