چرا «اکسیدان» در مهد مسیحیت اکران شد؟
۶۰۴۶۴۲
۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴
۴۷۹۸ 
انتقاد از نمایش «اکسیدان» در اروپا و امریکا
در حالی که اکران «اکسیدان» کمدی حامد محمدی بعد از حاشیه‌های فراوان رو به پایان است، خبر نمایش این فیلم در برخی کشورهای خارجی با واکنش یک سایت اصولگر مواجه شده است. سایت بولتن نیوز نوشته این فیلم با مسیحیت شوخی‌های ناپسندی کرده و نمایش آن در «مهد مسیحیت» بی‌منطق است.
آی سینما: در حالی که اکران «اکسیدان» کمدی حامد محمدی بعد از حاشیه‌های فراوان رو به پایان است، خبر نمایش این فیلم در برخی کشورهای خارجی با واکنش یک سایت اصولگر مواجه شده است. سایت بولتن نیوز نوشته این فیلم با مسیحیت شوخی‌های ناپسندی کرده و نمایش آن در «مهد مسیحیت» بی‌منطق است.
 
چرا «اکسیدان» در مهد مسیحیت اکران شد؟

این سایت امروز نوشته است: «فیلم سینمایی «اکسیدان» که در زمان اکران در ایران، صدای بسیاری از مخاطبین را در آورده بود، حالا مدتی است در اروپا و امریکا اکران شده است. به نظر می رسد این اقدام بسیار نابجا باشد. زیرا افرادی که این فیلم را دیده اند می داند که داستان فیلم در خصوص شوخی های ناپسندی است که به اسم شیادی با آموزه های دین مسیحیت شده است. و به همین دلیل، خیلی ها محتوای فیلم را موهن تلقی کردند.»

در ادامه این مطب با اشاره به اکران این فیلم در کشورهایی که اکثریت آنها مسیحی هستند، از این اقدام انتقاد کرده است: «تو گویی ما به سرزمین تحفه ای فرستاده ایم که اهل آن دیار را مورد تمسخر خود قرار دهیم. واقعا باید پرسید طبق کدام منطق، مدیریت سینمای ایران اجازه داده است فیلمی که به مسیحیت تکه پراکنی می‌کند در مهد مسیحیت اکران شود؟»

بولتن نیوز از مدیران سینمایی می‌پرسد: «آیا ایشان فکر نکرده اند که این فیلم می تواند بهانه خوبی به دست افراطیونی بدهد که به هر بهانه ای دنبال زدن جمهوری اسلامی هستند؟ آیا آنهایی که این فیلم را در اروپا و امریکا اکران کرده اند به این نیندیشیده اند که چطور ممکن است مردم آن دیار که مفهوم جداگانه ای از طنز را دنبال می کنند به شوخی های سخیف اکسیدان خندیده و این فکر به ذهن شان خطور نکند که آیا این فیلم خواسته ما را مسخره کند؟»

نویسنده این گزارش در پایان نقبی هم به سیاست و دیپلماسی زده است: «در این شرایط که مشی نظام و دولت، برقراری تعامل با جهان است، اکران این فیلم که در آن به اعتقادات میلیاردها آدم توهین می کند، حتی در ایران هم خطا است چه برسد به اروپا و امریکا. ای کاش مدیریت سینمای کشور و وزارت ارشاد در خصوص عواقب آن فکری کرده باشد.»
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1396/07/02
اینها نظر نویسنده مقاله است. بنظر می رسد نویسنده بخوبی جوامع غربی را نمی شناسد. من هم سی چهل سال پیش فکر میکردم جوامع غربی مسیحی هستند!
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1396/07/02
والا چون من ندیدم نمی تونم نظری بدم
کسایی که دیدن نظرشون چیه؟
United States
19:20 - 1396/07/02
آقا یا خانم نویسنده مطلب در نظر داشته باشید این یک فیلم است ، شما حق دارید همه چیز را باهم بیامیزید و هرچه دلتان می خواهد خروجی بگیرید چون مملکت را ملک آبا واجدادی خودو همفکران خود میدانید ، اجازه بدهید در ممالک دیگر خودشان تصمیم بگیرند ،اجازه می فرمایید !!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج