«نه» سوئیسی‌ها با افزایش سن بازنشستگی زنان
۶۰۴۷۲۴
۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۹
۴۲۶۴
مردم سوئیس با شرکت در همه پرسی آمروز (یکشنبه) به افزایش سن بازنشستگی زنان به 65 سال، نه گفتند.
خبرگزاری ایرنا: مردم سوئیس با شرکت در همه پرسی آمروز (یکشنبه) به افزایش سن بازنشستگی زنان به 65 سال، نه گفتند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از زوریخ، مقام های سوئیس که برای اولین بار از دو دهه پیش تاکنون درصدد اعمال اصلاحاتی جدی در سیستم بازنشستگی این کشور هستند، هشدار داده اند که مزایای کهنسالی به دلیل افزایش میانگین عمر و پایین بودن نرخ های بهره، در معرض خطر قرار دارد.

با این حال، همه پرسی برگزار شده در سوئیس با 53 درصد آرا مخالف در برابر 47 درصد آرا موافق همراه بود و دولت این کشور را وادار به عقب نشینی در مورد این مبحث اجتماعی کرد.

به موجب طرح دولت سوئیس که پذیرفته نشد، قرار بود سن بازنشستگی بین 62 تا 70 سال در نظر گرفته شود و نرخ مالیات بر ارزش افزوده از سال 2021 افزایش یابد تا کمکی به تامین هزینه های سیستم بازنشستگی این کشور شود؛ همچنین قرار بود در صورت اجرای این طرح، میزان مقرری بازنشستگی بازنشستگان تا سال 2030 با کاهش هزینه ها و افزایش درآمدهای مازاد، حفظ شود.

یک شهروند 49 ساله سوئیسی در اعتراض به طرح دولت این کشور گفت: این دیگر زندگی نیست، یک راست از محل کار به قبرستان می روید.

برخی منتقدان، افزایش سن بازنشستگی زنان را غیرمنصفانه خوانده اند و سایرین نیز ضمن مخالفت با افزایش بهره های دولتی، اصلاحات را موقتی عنوان کرده و راه حلی برای مشکلات مالی سیستم بازنشستگی این کشور ندانسته اند.

نتیجه مطالعه ای که در سال 2014 انجام شد، نشان داد که در سوئیس که یک کارگر به طور میانگین بیش از 91 هزار دلار درآمد دارد، تنها 6.6 درصد از تولید اقتصادی صرف بازنشستگی عمومی می شود. میانگین عمر در بدو تولد در سوئیس 82.5 سال بود و بیش از 15 درصد از جمعیت این کشور در آن سال بیش از 65 سال سن داشتند.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:44 - 1396/07/02
سلام اونجا سوئیس هست که نظر مردم رو بصورت همه پرسی میخوان، ایران نیست که مسوولین بدون اینکه کارشناسی کنند و نظر مردم رو بخوان، طرح و تصویب و اجرا میکنند.
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1396/07/02
کاش من یک شهروند سوعیسی بودم تا هشتاد سالگی نمیخواستم بازنشته شم و کار میکردم
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1396/07/02
کشور به اين ميگن همه چي باهمه پرسي
Iran, Islamic Republic of
07:31 - 1396/07/03
کسانی که در این کشور کار میکند حداقل اون این است مثل ایران خودمان کسی با رابطه مشغول کار نیست طبق ضابطه هر کسی سرگرم کار خودش
از حقوق هایی نجومی که ابن دولت مردان خبری نیست .
همه پرسی این جا اقایان درمجلس برای دوران بازنشتگی خودش رای جمع میکنند وهمه پرسی پشت در های بسته بین خودشان است
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1396/11/15
چرا سن بازنشستگی زنان باید با مردان فرق بکنه؟ اگه قراره حقوق برابر بگیرند سنّ بازشستگی هم باید یکسان باشه .تازه عمر زنها در همه جای دنیا بطور متوسط سه سال بیشتر از مردهاست پس بیشتر هم باید کار کنند نه که زودتر از مردها بازنشسته بشن .اگه هم مساله بارداری و مادری مطرحه که همه زنها مادر نمیشن و دست کم اونهایی که بچه ندارند باید به اندازه مردها کار بکنند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج