اولین اثر ایرانی در جشنواره Jackson Hole
۶۰۵۱۵۱
۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
۳۷۸۶ 
مستند «محیط‌بان و پلنگ» بعنوان اولین اثر ایرانی در معتبرترین جشنواره محیط زیست و حیات وحش آمریکا نمایش داده می شود.
بانی فیلم: مستند «محیط‌بان و پلنگ» بعنوان اولین اثر ایرانی در معتبرترین جشنواره محیط زیست و حیات وحش آمریکا نمایش داده می شود.
 
نمایش اولین اثر ایرانی در جشنواره آمریکایی Jackson Hole

به گزارش رسیده،از میان آثار ارسالی امور جشنواره­های بین المللی اداره کل بین الملل صدا و سیما به جشنواره Jackson Hole آمریکا، اثر فتح ‌الله امیری تهیه‌کننده و کارگردان مستند «محیط‌بان و پلنگ» موفق به حضور در بخش «انسان و طبیعت» این جشنواره در وایومینگ آمریکا شد.

مستند «محیط بان و پلنگ» تولید شبکه جهانی جام‌جم روایت بی نظیری از تلاش دوست داران طبیعت ایران است که با جان و دل در راه حفظ این سرمایه های ملی تلاش می کنند.

فتح الله امیری در سوابق کاری خود آثار ارزشمندی چون مستند های؛ "درجستجوی پلنگ ایرانی”، "زندگی در کسوف” ، "مجموعه خزندگان ایران” ، ” تنهاوش” و”حیات در رگهای سرد” را به ثبت رسانده است.

اثر فاخر این کارگردان که تندیس زرین وجایزه نقدی چهل و چهارمین جشنواره فیلم های آموزشی رشد در بخش مستند را ازآن خود کرد "حیات در رگهای سرد” است که برای اولین بار در جهان به معرفی «افعی دم عنکبوتی» و گونه‌های نادر خزندگان غرب ایران می پردازد و موفق شده به عنوان تنها اثر ایرانی به بخش نهایی جشنواره‌ های بین‌المللی فیلم Gold Panda و Japan Prize راه پیدا کند.

گفتنی است در مسابقه ABU Prizes 2015 نیز ازاین مستند تلویزیونی تقدیر شد.

مستند «تنهاوش» از دیگرآثار تاثیرگذار این کارگردان است که در جشنواره های متعدد بین‌المللی حضور یافته است. علاوه بر این فتح الله امیری در هجدهمین جشن خانه سینما موفق به کسب تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم نیمه بلند شد.

«تنهاوش» با بررسی وضعیت یوزآسیایی در پارک ملی کویر بعنوان بزرگترین پارک ملی ایران موفق به کسب «جایزه بهترین فیلم مستند خارجی» از جشنواره بین المللی حفاظت حیات وحش نیویورک شد.

این مستند در سال گذشته در دانشگاه تگزاس شهر دالاس و در تالار فرهنگسرای منهتن به نمایش درآمد و با استقبال عموم مواجه شد.

همچنین درجشنواره حیات وحش VAASA در فنلاند وجشنواره فیلم طبیعت Matsalu کشوراستونی (شهریور و مهر ۱۳۹۵) دربخش مسابقه به نمایش درآمد که موفق به اخذ «تندیس شایستگی و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند نیمه بلند جشن خانه سینما» شد.

جشنواره حیات وحش Jackson Hole تحت نظارت بیش از هفتصد نفر از فعالان صنعت سینما با بیش از ۳۰ کشور جهان، هر دو سال یکبار فصل پاییز در ایالت وایومینگ آمریکا درحاشیه پارک ملی Grand Teton ، میزبان بهترین های دنیای حیات وحش است و تلاش می کند با افزایش آگاهی و فعالیت های ثمربخش به وسیله استفاده خلاقانه از رسانه، راه آموزش و توسعه را دنبال کند.

امسال نیز جشنواره مذکور ۲ الی۷ مهرماه در وایومینگ آمریکا برگزار می‌گردد و بزرگان فیلمسازی حیات وحش دنیا ازجمله: BBC Nature ،Discovery، Geography National، ZDF آلمان همواره با تولیدات جدید خود دراین رویداد معتبر جهانی به رقابت می‌پردازند.

امور جشنواره های بین المللی اداره کل بین الملل صدا و سیما، عهده دار بررسی، انتخاب و عرضه آثار برگزیده رادیو تلویزیونی برای شرکت در جشنواره های مهم بین المللی است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج