پادشاه تلویزیون جنوب هندوستان
۶۰۵۵
۰۹ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۴
۳۰۶۳۳ 
باشگاه ثروتمندان دنیا
کالانتی ماران یک میلیاردر هندی و فردی سرشناس در حوزه رسانه است. وی با ثروت 9/2 میلیارد دلار در سال 2010 در رده سیصد و چهل و دوم در فهرست میلیاردرهای مجله فوربز قرار گرفت.
از کالانتی ماران به عنوان پادشاه تلویزیون جنوب هند یاد می‌شود. او موسس و مالک عمده سهام شرکت شبکه تلویزیونی سان در جنوب هند است.

کالانتی ماران در سال 1964 در تامیلاندو در هندوستان به دنیا آمد. وی فرزند وزیر اسبق بازرگانی هند، موراسولی ماران و برادر وزیر اسبق نساجی هند، دایانیدی ماران است.

کالانتی ماران در مدرسه دون بوسکو در چنای تحصیل کرد و سپس به کالج لویولا در همین شهر رفت. کالانتی ماران تحصیلات خود را در دانشگاه اسکرانتون در ایالت پنسیلوانیای آمریکا ادامه داد و از این دانشگاه با مدرک MBA فارغ‌التحصیل شد. ماران در سال 1987 به هندوستان بازگشت و در مجله کانگومام تامیل که در اواخر دهه 1980 خانواده‌اش مالک آن بودند، مشغول به کار شد. وی در سال 1990 در تامیل یک مجله اخبار ویدئویی را با نام پومالای راه‌اندازی کرد که در سال 1992 به خاطر استفاده غیرقانونی از مطالب فردی دیگر بسته شد.

کالانتی ماران در سال 1993 با دریافت وامی‌به مبلغ 86 هزار دلار از بانک به عنوان سرمایه اولیه، شرکت شبکه تلویزیونی سان را تاسیس کرد. ثروت خالص کالانتی ماران به این شکل تا سال 1995 به 10 میلیون دلار و تا سال 2000 به 100 میلیون دلار و تا سال 2005 به یک میلیارد دلار رسید. گروه سان در حال حاضر در زمینه رسانه، تولید فیلم و مخابرات دوربرد فعالیت می‌کند. این گروه خدمات خود را به 27 کشور جهان شامل ایالات متحده، کانادا، کشورهای اروپایی، سنگاپور، مالزی، سریلانکا، آفریقای جنوبی، استرالیا و نیوزلند ارائه می‌کند.کالانتی ماران در حال حاضر مالک 77 درصد شرکت شبکه تلویزیونی سان که بزرگ‌ترین شرکت رسانه محلی با بیش از 20 کانال تلویزیونی و 46 ایستگاه رادیویی FM است. این شرکت در سال 2006 وارد بازار سهام بمبئی شد و این امر، درآمدی 133 میلیون دلاری را برای این شرکت به ارمغان آورد.

کالانتی ماران همچنین به طور اشتراکی با گروه آسترو مالک بخشی از سهام سان دیرکت (یک شرکت خدمات تلویزیون خانگی است که بیش از 5/4 میلیون مشترک دارد) نیز همکاری دارد. آناندا کریشنان، یک میلیاردر دیگر هندی مالک گروه آسترو است.

کالانتی ماران همچنین مالک یک شرکت دیگر تولید فیلم به نام سان پیکچرز است که در سال 2010 در حال تولید یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های هندوستان بود. ماران همچنین در حال گسترش کسب و کار خود در صنعت هوایی است.

کالانتی ماران ازدواج کرده و یک فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن شهر چنای در هندوستان است. وی جایزه مرد کسب و کار یانگ را از CNBC، ارنست اند یانگ دریافت کرد. همچنین مجله فوربز او را پادشاه تلویزیون جنوب هند معرفی کرد.

منبع: دنیای اقتصاد

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج