درگیری نئونازی‌ها و مخالفان فاشیسم در سوئد
۶۰۷۶۰۹
۰۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
۱۲۰۹۶
پلیس سوئد اعلام کرد، بیش از 30 تن را در جریان درگیری نئونازی‌ها و مخالفان فاشیسم‌ با پلیس در جریان راهپیمایی از سوی یک جنبش راست افراطی دستگیر کرده‌ است.
ایسنا: به نقل از خبرگزاری رویترز، صدها تن از اعضای جنبش راست افراطی موسوم به "مقاومت نوردیک" که بسیاری از آنها به سپر و کلاه ایمنی مجهز بودند با هزاران تن از افرادی که مخالف آنها در خیابان‌های شهر گوتنبرگ در سوئد درگیر شدند و پلیس این شهر نیز برای متفرق کردن آنها وارد معرکه شد که در جریان این درگیری بیش از 30 تن دستگیر شدند.

عضویت در سازمان‌های حامی نازیسم در سوئد غیرقانونی نیست و جنبش راست افراطی مقاومت نوردیک برای برگزاری این راهپیمایی از پلیس مجوز داشته که با اعتراضات گسترده ضد فاشیست‌ها روبرو شد.

پلیس سوئد در وب‌سایت خود اعلام کرد که در جریان درگیری‌های روز شنبه در شهر گوتنبرگ 35 تن دستگیر و دست‌کم دو تن زخمی شدند که یکی از آنها افسر پلیسی است که از ناحیه دست دچار شکستگی شده است.

راهپیمایی نئونازی‌ها اوایل بعدازظهر شنبه متوقف شد و مردم متفرق شدند چراکه پلیس تلاش می‌کرد تا ضد فاشیست‌ها و اعضای نئونازی را از یکدیگر جدا کند.

اعضای نئونازی مکررا با پلیس سوئد درگیر شده‌اند و در جریان سخنرانی‌هایشان سیاستمداران و رسانه‌ها را مسئول مهاجرت گسترده به سوئد می‌دانند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج