فاش شدن مشکلات امنیتی ویندوز های 7 و 8
۶۱۱۳۴۸
۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵
۴۴۹۴
اخیراً مایکروسافت مخالفت های خود را نسبت به پروژه Zero گوگل نشان داده و مدام به نقص های امنیتی در محصولات و استراتژی های سازنده نرم افزار Redmond پرداخته است. در مقابل Mateusz Jurczyk، محقق پروژه Zero، اعلام کرد که مایکروسافت، ویندوز 10 را اولویت اول خود قرار داده است و ویندوز 7 در معرض خطر قرار گرفته است.
مجله سخت افزار: اخیراً مایکروسافت مخالفت های خود را نسبت به پروژه Zero گوگل نشان داده و مدام به نقص های امنیتی در محصولات و استراتژی های سازنده نرم افزار Redmond پرداخته است. در مقابل Mateusz Jurczyk، محقق پروژه Zero، اعلام کرد که مایکروسافت، ویندوز 10 را اولویت اول خود قرار داده است و ویندوز 7 در معرض خطر قرار گرفته است.
 
 فاش شدن مشکلات امنیتی ویندوز های 7 و 8
 
سیستم عامل ویندوز در حال حاضر دارای سه نسخه ی فعال 7، 8 و 9 است و این در حالی است که ویندوز 7 همچنان در دنیای کامپیوتر حکمفرما است ولی مایکروسافت تنها به رفع مسائل امنیتی در ویندوز 10 میپردازد.
 
لازم به ذکر است که مایکروسافت اصلاحیه های امنیتی را به ویندوز 7، 8  اعمال نخواهد کرد و این مشکل برای کاربران ویندوز 7 دو برابر خواهد بود زیرا آنها حفاظت امنیتی patch ها و هکرها را دریافت نکرده اند. در ادامه، بخشی از گفته های Jurczyk را به ارائه خواهیم کرد:

"در حالی که ویندوز 7 تقریبا 50 درصد سهم بازار دسکتاپ را دارد، مایکروسافت تعدادی از پیشرفت های امنیتی ساختاری و رفع اشکالات عادی را تنها به آخرین پلتفرم ویندوز اعمال کرده است. این موضوع حس نا امنی را برای کاربران سیستم های قدیمی ایجاد می کند و آنها را با نقص های نرم افزاری، بسیار آسیب پذیر خواهد کرد."

 او همچنین آسیب‌پذیری‌های مربوط به حفره‌های ویندوز ۱۰ را فاش کرده و اشاره کرد که حتی هکرهای غیرحرفه‌ای نیز از این روش می‌توانند به هک سیستم ها بپردازند. Jurczyk افزود امیدواریم که تولیدکنندگان نرم افزاری بتوانند با اعمال بهینه سازی های امنیتی در تمامی نسخه های نرم افزار، از چنین مشکلاتی جلوگیری کنند. مایکروسافت نیز همچنان ادعا دارد که به محافظت از تمامی کاربران میپردازد، اما تاکید کرده است که بهترین امنیت با ارتقا سیستم به ویندوز ۱۰ ارائه خواهد شد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج