سرقت اطلاعات از NSA توسط هکرهای روس
۶۱۱۶۱۱
۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
۳۳۸۴
براساس گزارشی از Wall Street Journal، هکرهای روسی با پشتیبانی دولت روسیه مقدار زیادی از اطلاعات حیاتی NSA در خصوص شیوه‌های دفاع سایبری را به سرقت برده‌اند.
وب سایت آی تی رسان - علیرضا سرخیل: براساس گزارشی از Wall Street Journal، هکرهای روسی با پشتیبانی دولت روسیه مقدار زیادی از اطلاعات حیاتی NSA در خصوص شیوه‌های دفاع سایبری را به سرقت برده‌اند.
 
  هکرهای روسی اطلاعات حساسی را از NSA سرقت کرده‌اند
 
در این گزارش آمده که هکرها موفق به هک NSA نشده‌اند، بلکه اطلاعات را از سیستم یکی از پیمان‌کاران سازمان که اطلاعات محرمانه را با خود به خانه برده بود، سرقت کرده‌اند. این گزارش همچنین به احتمال دخالت Kaspersky، که بر روی سیستم فرد مذکور نصب بوده، اشاره کرده و دخالت این شرکت امنیتی در شناسایی فایل‌ها را محتمل دانسته است.

با این‎حال مدارک معتبری دال بر دخالت Kaspersky Lab در این حمله وجود ندارد و این شرکت نیز با انتشار بیانیه‌ای هرگونه دخالت در این امر را رد کرده است: «Kaspersky هیچ‌گونه اطلاعات و یا زمینه‌چینی برای این حمله تدارک ندیده، پس باید این امر را اتهام بی‌پایه و اساس دیگری دانست. این شرکت هیچ‌گونه همکاری با دولتی، از جمله دولت روسیه نداشته است و هرگز با افرادی که قصد حمله و سرقت اطلاعات را داشته باشند، همکاری نکرده و نخواهد کرد.»

رخنه امنیتی مربوط به سال 2015، شاید یکی از دلایل صدور فرمان عدم استفاده از نرم‌افزارهای Kaspersky بر روی تمامی سامانه‌های دولتی بود، که ماه پیش ابلاغ شد.

اطلاعات سرقت شده شامل چگونگی نفوذ NSA به دیگر سازمان‌ها، کدهای استفاده شده برای این منظور و زمان محافظت کردن از شبکه‌های خانگی می‌شود. این گزارش، سرقت مورد نظر را یکی از بزرگ‌ترین رخنه‌های اطلاعاتی چند وقت اخیر دانسته است. دولت روسیه و NSA از هرگونه اظهار نظری مبنی بر تایید یا رد این ادعا خودداری کرده‌اند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج