ماجرای «ری‌ استارت» و محمد حسینیِ متوهم!
۶۱۴۲۸۲
۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
۲۰۲۸۵
ماجرای گروه «ری استارت» طی روزهای اخیر با به آتش کشیدن درب یک مسجد در شرق تهران و شكستن شیشه‌های بانك‌ها، قطار‌های مترو و برخی ادارات، داغ شده است و درحالی که برخی رسانه‌های داخلی «ری استارت» را یک گروه شیطان پرستی مطرح کرده‌اند اما ری استارتی‌ها و رهبر آنها یعنی محمد حسینی خود را عارف یا افرادی در جستجوی حقیقت می‌نامند!
پایگاه خبری بهار نیوز نوشت: ماجرای گروه «ری استارت» طی روزهای اخیر با به آتش کشیدن درب یک مسجد در شرق تهران و شكستن شیشه‌های بانك‌ها، قطار‌های مترو و برخی ادارات، داغ شده است و درحالی که برخی رسانه‌های داخلی «ری استارت» را یک گروه شیطان پرستی مطرح کرده‌اند اما  ری استارتی‌ها و رهبر آنها یعنی محمد حسینی خود را عارف یا افرادی در جستجوی حقیقت می‌نامند!

«ری استارت» یک برنامه رادیویی است که سیدمحمد حسینی (شومن سابق صداوسیمای جمهوری اسلامی) آن را تهیه و تولید کرده است. او در سال ۱۳۹۴ در رادیو پستو یک برنامه درس گفتار به نام ری استارت (به معنای آغاز دوباره) را تولید کرد که شامل مباحث فلسفی و عرفانی بود با دستمایه‌ای طنز و کمدی ارائه می‌شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ درب مسجد حضرت جوادالائمه (ع) در بلوار استقلال در شرق تهران توسط چند جوان که تحت تاثیر  این گروه  هستند آتش زده شد.  این افراد در شب با اسپری نام این گروه را بر روی زمین نوشتند و با مواد آتش زا، درب مسجد را به آتش کشیدند! 
 
 ری‌ استارت (به معنی: آغاز دوباره یا شروعِ از اول) را تولید و اجرا می‌کند؛ برنامه رادیویی ری استارت شامل مباحث عرفانی – فلسفی می‌شود که ناظر بر نوعی ردّیه بر ساختار رسمی تمام ادیان است و به جای آن بر شکلی از عرفان و تصوف با محوریت‌ترمی به نام انسان کامل می‌پردازد.
 
شکل و فرم ارائه مباحث ری استارت به صورت همپرسه سقراطی است که به صورت مینی‌مالیستی با دستمایه‌‌ای از طنز و کمدی ارائه می‌شود. محمد حسینی بارها در برنامه استارت اعلام کرده که از خود چیزی نمی‌گوید بلکه فقط از متون کهن و نو اهل تصوف و عرفان و بیش‌تر از مولوی و عطار و حافظ و… سخن می‌گوید. گفتنی اینکه، تصوف که خود را بالاتر از دین می‌گیرد در نهایت ایرانیان را به حکومت‌هایی مانند صفویان و قاجاریان که مردم را به خرقه پوشی‌ترغیب می‌کرد، رساند.
 
ری استارت‌ها و حسینی اعلام می‌کنند: ری استارت؛ قدرتمندترین و بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین اپوزوسیون ضد جمهوری اسلامی ایران است!  اما علت توسعه یافتن «ری استارت» چیست؟ تبلیغات دومینویی هواداران ری استارت در فضای مجازی مثلا در مترو‌ها و ارسال ایمیل‌های انبوه و معرفی برنامه «ری استارت» به همراه فایل‌های صوتی جهت جذب مخاطب و معرفی کانال تلگرام این برنامه، ادغام سه حوزه علمی و ساختن برنامه‌ای کمدی، سیاسی، عرفانی، از واقعیت‌هایی می‌گوید که مردم آن را تجربه کرده اند، خواهان اصلاحات در جامعه می‌باشد! اما برنامه «ری استارت» خواهان اصلاحات بنیادی است و مجری این برنامه با استفاده از عنصر هیجان و امید مخالفان نظام را  را جهت اصلاح نظام حرکت می‌دهد!! 
 
قدر دانی از‌ترامپ و حمایت از دیگر سیاست‌های اوست!  گروه «ری استارت» هدف خود را ساختن امپراطوری تصوف می‌داند و معتقد به حکومت انسان کامل بر مردم است و مدعی است احکام شرعی از جانب روحانیون معتبر نیست و صدور احکام، وظیفه انسان کامل است. فقیه یعنی انسان کامل نه تقلیدپذیر. این گروه معتقد است که کعبه به ایران تعلق دارد نه عربستان و تمام حجاج حجشان باطل است جز تعداد اندکی! و زیارت قبور در شیعه و عزاداری‌ها و...به دلیل باور به انسان کامل در تصوف است و...! عده‌ای معتقدند دستان فراماسونری در برنامه «ری استارت» دیده می‌شود و مثلا در یک برنامه مجری راز اعداد ۶۶ و ۶۶۶ را بیان نمود یعنی ابجد واژه شیطان و الله و عدد ۶ سوم نماد شرک است!

یک  فعال اجتماعی درباره این ماجرا می‌گوید: هر چه هست باید گریان شد برای مردمی که تحت تاثیر یک فرد شومن، به جای گفتن زنده باد ایران بگویند «زنده باد ری استارت» ! به گفته وی همه این بدبختی‌ها نشان از بی هویتی و سردرگم بودن جامعه ایران دارد. به هر شکل اگر به هر مطلبی انسان گوش می‌دهد باید به آن فکر کند و با تحقیق درستی و غلط بودن آن را بررسی کند و نباید به راحتی آن مطالب را قبول کرد و مهر تایید زد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1396/07/22
محمد حسینی اگه دستم بهت برسه میندازمت داخل گونی میارمت ایران ان بینی نازتو پهنتر میکنم
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1396/07/22
شمارو ب خدا ب حرفای این دلقک حسینی شومن گوش ندین این مریض معتاده همش چرت میگه میخواد بااین کاراش ملت ایران اریایی رو تو دنیا وحشی جلوه بده بمیر الهی حسینی دلقک
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1396/07/22
دلقک حسینی برو خفه شو گمشو تو سرات بخوره اون تصوف مسخره من دراوردیت اشغال ضد انقلاب کمتر زربزن
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1396/07/22
خفه شو بااون ری تارتارت دلقک بی شرف بی وجدان بی خاصیت تو رو باید 100بار اعدام کرد بی همه چیز
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1396/07/22
دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش اید...
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1396/07/22
این محمد حسینی کثیف و گروهش ضد ترک و بلکه ضد کل ایران و ضد اسلام هستند
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1396/07/22
خیلی بزرگش کردید شما ...
خودشم با شوخی و خنده برنامه رو اجرا می کنه ...
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1396/07/22
همه جای دنیا خل پیدا میشه....
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1396/07/22
توی تبریز هم یک مسجد را آتش زدند
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1396/07/22
این حسنی یک دلقل بدبخت و بیچاره بیش نیست. بی غیرت و بی تعصب
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1396/07/22
خاک تو سرت وقتی پول زیاد داشته باشی همین میشه بعضی ها جنبه داشتن شغل پول خوب ندارن این حیون همل شغل خوبی داشت همون پول خوبی میگرفت مثلا رفت اونجا چیکار کرد تو یک مصاحبه گفته بود که سرم کلاه گذاشتن از من دعوت کردن قرار بود مجری شم اما بعد از معرفی من تو رسانه خارجی گذاشتن کنار مثل شبکه جم یک سری شکم سیر رفتن فکر کردن میشه جمیز باند شد حالا از دوطرف رونده شدن
Iran, Islamic Republic of
17:51 - 1396/07/22
گروه شات داون بیشتر بهشون میاد
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1396/07/22
اینم مثل بقیه خیانتکاران بجایی نمیرسه.مردک بیچاره وطن فروش
United Arab Emirates
03:22 - 1396/07/23
این برنامه پشتش گروهک منافقینه...چند ساله حسینی داره با اونا میچرخه و تو سخنرانی هاشون هست
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1396/07/23
باید به سوالهایش جواب داد فحاشی رو که همه ما بلدیم . از ادیان آنچه فهم کرده ایم بگوییم .
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1396/07/25
مردک نمک نشناس .تو صدا وسیما داشت آقایی میکرد .رفت و دستمایه دشمنا شد وبه فنا رفت .حقا که بعضیها لیاقت بزرگ شدن ندارن.از اون برادرت یاد بگیر که چقدر آقا وباشخصیته.خاک عالم بر سرت
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1396/07/26
این ادمو خودمون بادش کردیم بزرگش کردیم حالا واسه خودمون شاخ شده.عاقبت آدمی ک لیاقت و ظرفیت نداره همینه مث بادکنکی ک زیاد بادش میکنی اونوقت تو صورت خودت میترکه.حرص نخوردید عاقبت اینجور آدما خفت و زمین خوردنه چون با خدا میجنگن.و مکرو و مکرالله و الله خیرالماکرین
پاسخ ها
دایی محسن؛ شیراز:
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۵
واقعا......!
متأسفم برا یه عده از جوونای خام که گوش به خزعبلات این دیوانه میدن....!
پروردگارا یه عقل درست و حسابی به هممون عنایت فرما...
Czech Republic
00:10 - 1396/09/18
اینجا چهار نفر بهش خندیدند .یا تو خیابون سلفی گرفتند توهم زده عددی شده خود خوانده ادعای حکومت جهانی هم میکنهِِ..آخه دلقک
از کدام صوفی اجازه تحریک دیگران به آتش زدن و تیراندازی گرفته ای که مشغول بد نام کردن نکو نامی چند شده ای؟؟؟ تو جیره خور اجنبی چقدر گرفته ای که بلوای جدید راه بنداری؟؟ هیچ ایرانی با هر مرامی از تو جمایت نمیکنه...مگر همین دوتا بچه محصل را بتوانی خام دلقک بازیهای خودت کنی..و یک عمر لعنت برای خودت بخری.
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1396/09/28
این زوار در رفته بی ریشه که جنبه نداره الت دست یهود ووظیفه تهیه سیاهی لشکر برای دشمنان ایران رادارد
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1396/10/21
خاک تو سرت حسینی بی غیرت حیف اسم سید برای توی آشغال
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1396/11/15
وقتی به یه نفرزیادبهامیدین آخرش همینه
Canada
23:55 - 1396/11/15
خیلی جالب بودهمه نظرات مخالف بود!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1396/11/19
مگه نمی گید قانون سربازی ضد تصوفه پس چطوری این قانون رو یکی که موافق تصوف بوده ( رضاخان ) گذاشته شده دوما رضاخان رو خود انگلیس سر کار آورده سوما شما یه تعریف درست از تصوف ندارید وقتی می گید تصوف همه یاد گوشه نشینی می افتن ( مثل اواخر خوارزمشاهیان) چهارما عطار نیشابوری وقتی مغول ها حمله کردن خودش رو تسلیم اونا کرد و می گفت این خواست خداست که من کشته شوم یه جریانی از یهود در اون دوره تصوف رو وارد ایران کرد تا کسی در برابر دشمن مقاومت نکنه و بگن ما نباید هیچ کاری بکنیم و تسلیم خواست خدا باشیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج