ادعای جدید گاردین علیه ایران
۶۱۴۳۴۱
۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
۶۰۲۸ 
گاردین مدعی شده که طبق ارزیابی سازمان اطلاعاتی بریتانیا، ایران در حملات سایبری به ایمیل نمایندگان پارلمان بریتانیا دست داشته است.
خبرگزاری ایلنا: گاردین مدعی شده که طبق ارزیابی سازمان اطلاعاتی بریتانیا، ایران در حملات سایبری به ایمیل نمایندگان پارلمان بریتانیا دست داشته است.
 
 روزنامه بریتانیایی گاردین نوشت: «طبق ارزیابی‌های سازمان اطلاعاتی بریتانیا، ایران در حمله‌های سایبری ماه ژوئن امسال به حساب ایمیل شماری از نمایندگان پارلمان بریتانیا و ترزا می، نخست‌وزیر این کشور دست داشته است.»

سخنگوی مرکز امنیت سایبری بریتانیا به گاردین گفته اظهارنظر درباره این موضوع در زمانی که تحقیقات در این باره هنوز در جریان است، درست نیست. مجلس بریتانیا هم گفته است درباره مسائل امنیتی اظهارنظر نمی‌کند.

یک منبع امنیتی به روزنامه گاردین گفته شیوه این حمله، «حمله جستجوی فراگیر» بوده است.

بر اساس گزارش گاردین در چنین حمله‌ای، حالات مختلف ممکن برای رمز عبور بررسی می‌شود تا رمز درست شناسایی شود.

روزنامه تایمز انگلیس هم مدعی شده در ماه ژوئن امسال به ۹ هزار حساب ایمیل حمله شده و هکرها به اطلاعات نزدیک به ۹۰ حساب دست یافته‌اند. شبکه‌ای که به آن حمله شده، از سوی نمایندگان بریتانیا برای تعامل با مردم راه‌اندازی شده است.

این گزارش اولین بار توسط تایمز منتشر شده و توسط گاردین تایید شده است. ترامپ به وضوح روز جمعه گفت که می‌خواهد توافق هسته‌ای ایران را مهار کند اما سران کشورهای اروپایی که ترزا می هم یکی از آنهاست با این کار مخالفند و خواستار ادامه توافق هسته‌ای شده‌اند.

یکی از نمایندگان در گفت‌وگو با گاردین گفته بود تردیدها در ابتدا متوجه روسیه و کره و شمالی بوده است. هر دو کشور قبلا  متهم به اقدام برای هک کردن در بریتانیا بوده‌اند. حمله‌کنندگان به دنبال دستیابی به حساب‌های حفاظت شده ای بوده اند که پسورد های ضعیف داشتند. تیم خدمات دیجیتال پارلمان گفته آنها تغییراتی در حساب های کاربری  داده اند تا هکرها را دور کنند.

رییس پارلمان بریتانیا هم گفته کسانی که حساب‌های ایمیل آنها پسوردهای ضعیف دارد مورد حمله قرار گرفته‌اند و این علیرغم توصیه‌ها به انتخاب پسوردهای بهتر بوده است.

«اندرو بریگن» نماینده محافظه‌کار پارلمان بریتانیا هم پیش‌تر گفته بود که چنین حملاتی قطعا می‌تواند برای برخی از نمایندگان راه اخاذی را باز کرده باشد. قانون‌گذاران می‌خواهند بدانند اطلاعاتی که برای ما فرستاده‌اند در امان است.

«لیام فاکس» وزیر تجارت بین‌الملل بریتانیا هم در ارتباط با این گزارش‌ها گفته پسورد ایمیل‌های وزرای کابینه برای فروش آنلاین گذاشته شده بود.

او گفته ما می‌دانیم که خدمات عمومی‌مان مورد حمله قرار گرفته است در نتیجه جای تعحب نداشت که چنین اقدامی علیه ایمیل‌های پارلمان هم صورت بگیرد.

وزیر تجارت بین الملل بریتانیا همچنین گفته این هشداری برای همه است. چه عضو پارلمان باشند چه نباشند. آنها باید هر کاری که لازم است را برای حفاظت از امنیت سایبری خود انجام دهند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج