هرچه سریع‌تر ویندوزتان را آپدیت کنید
۶۱۶۳۱۸
۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
۴۳۵۳ 
روز گذشته در خبرها به این موضوع اشاره شد که راهی برای هک شبکه‌های وای-فای که با پروتکل‌های WPA و WPA2 رمزگذاری شده بودند پیدا شده؛ حالا مایکروسافت به این موضوع اشاره کرده که مشکل به وجود آمده را روی کامپیوترهای ویندوزی برطرف کرده است.
مجله دیجی کالا - مجید نوردوست: روز گذشته در خبرها به این موضوع اشاره شد که راهی برای هک شبکه‌های وای-فای که با پروتکل‌های WPA و WPA2 رمزگذاری شده بودند پیدا شده که تقریبا تمام دستگاه‌ها را مورد هدف قرار داده است.
 
 مایکروسافت: ویندوز‌هایتان را هرچه سریع‌تر آپدیت کنید
 
در واقع هکرها با این روش می‌توانند بدون اینکه رمز عبور یک شبکه وای-‌فای را داشته باشند به اطلاعات کاربران و تمام دستگاه‌هایی که شبکه متصل هستند، دسترسی داشته باشند. این مشکل تمام کامپیوترها ویندوز، مک، لینوکس و تمام گوشی‌های اندرویدی  و iOS را در خطر قرار می‌دهد.

حالا مایکروسافت به این موضوع اشاره کرده که مشکل به وجود آمده را روی کامپیوترهای ویندوزی برطرف کرده است.  این شرکت اعلام کرد که به‌روزرسان امنیتی جدیدی منتشر کرده که کاربران کامپیوترهای ویندوزی می‌توانند از آن‌ استفاده کنند تا این مشکل دستگاه‌هایشان را آلوده نکند. مایکروسافت گفته افرادی که امکان به‌روزرسان خودکار کامپیوترهایشان را فعال کرده‌اند، هم اکنون می‌توانند این به‌روزرسان را نصب کنند.

البته خطر اصلی در کمین گوشی‌های اندرویدی و سیستم‌های لینوکس است. گفته شده ۴۱ درصد گوشی‌های اندرویدی در خطر این مشکل امنیتی جدید قرار گرفته‌اند. شرگت گوگل هم قول داده که در طول هفته‌های آینده به‌روزرسانی برای گوشی‌های اندرویدی عرضه کند که این مشکل را برطرف کند.

سازمان Wi-Fi Alliance به این موضوع اشاره کرده که مشکل به‌وجود آمده با به‌روزرسان نرم‌افزاری بسیاری از مودم‌های وای-فای برطرف می‌شود.