تلاش برای دستیابی به حریم خصوصی دانش آموزان
۶۱۹۴۹۸
۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
۲۸۹۰ 
بر اساس قانون جدید آموزش و پرورش دانمارک، دانش آموزان باید حریم خصوصی خود را در اختیار مسئولان مدرسه قرار بدهند.
وب سایت سایبربان - مرتضی خاک پور: بر اساس قانون جدید آموزش و پرورش دانمارک، دانش آموزان باید حریم خصوصی خود را در اختیار مسئولان مدرسه قرار بدهند.

 تلاش برای دستیابی به حریم خصوصی دانش آموزان

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ مرته ریساجر (Merete Riisager)، وزیر آموزش و پرورش دانمارک، اعلام کرد احتمالاً به زودی قانون جدیدی در زمینه‌ی آزمون‌های این کشور به کار گرفته خواهد شد. بر اساس این قانون، دانش آموزان مجبور می‌شوند لپ‌تاپ‌های شخصی خود را در اختیار مسئولین مدرسه قرار بدهند.

با توجه به پیش‌نویس قانون بالا، هدف آن سخت‌تر شدن تقلب برای دانش آموزان است. بر همین اساس مسئولان مدرسه می‌توانند سابقه‌ی جستجوهای اینترنتی و فعالیت‌های شبکه‌ی اجتماعی آن‌ها را بررسی کنند. به علاوه آزمون گیرندگان نیز در صورت نیاز خواهند توانست محتویات ابزار دانش آموزان مانند فایل‌های لاگ را بازبینی بکنند.

بر اساس قانون مسئولان مدرسه نمی‌توانند دانش آموزان را مجبور به ارائه‌ی ابزارها بکنند؛ اما آن‌ها برای ورود به کلاس باید لپ‌تاپ‌های خود را ارائه بدهند. به علاوه اگر این افراد از اجرای قانون خودداری بکنند، با مجازات‌های مختلفی مانند مصادره شدن یک روزه‌ی دستگاه‌ها تا اخراج از مدرسه مواجه می‌شوند. در نتیجه فرد محصل باید بین اخراج و به خطر انداختن آینده‌ی خود یا از بین رفتن حریم خصوصی‌اش یکی را انتخاب بکند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج