فلاحت پیشه: ترامپ خود را به دیوانگی زده
۶۲۰۹۴۳
۰۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۵
۲۴۳۳
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند تا از این راه با سرشکن کردن هزینه‌ها بر دوش کشورهای عربی و اروپایی به اوضاع اقتصادی آمریکا سر و سامانی ببخشد.
خبرگزاری تسنیم: حشمت‌ الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مواضع اخیر کشورهای اروپایی در قبال برنامه موشکی ایران اظهار داشت: اروپایی‌ها در سیاست‌های خود دچار دوگانگی شده‌اند. از یک‌سو اگر برجام به‌هم بخورد، ایران دیگر تعهدی برای انجام مشارکت‌های بین‌المللی ندارد و از سویی دیگر آنها در تلاش‌اند تا با مطرح کردن ادعاهایی علیه برنامه موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران، خود را همسو با سیاست‌های آمریکا نشان دهند.

وی با اشاره مواضع اخیر رهبری در قبال کشورهای اروپایی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری نه‌ تنها مواضع اخیر اروپایی‌ها را مورد نقد جدی قرار دادند بلکه با تعیین خط قرمزهایی برای آنها، این کشورها را از هرگونه دخالت در امور نظامی کشور بر حذر داشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: با توجه به نظرات مقام معظم رهبری، نظر کمیسیون امنیت ملی نیز در همین راستا تعریف می‌شود که فعالیت‌های سپاه پاسداران، توان موشکی و عمق استراتژیک ما جزو خط قرمزهای نظام محسوب شده و به هیچ عنوان قابل مذاکره نیستند.

فلاحت پیشه با اشاره به رفتارهای غیر دیپلمات رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران گفت: به نظر من ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند تا از این راه با کاهش هزینه‌های ابرقدرتی آمریکا و سرشکن کردن این هزینه‌ها بر دوش کشورهای عربی و اروپایی به اوضاع اقتصادی آمریکا سر و سامانی ببخشد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج